Cheap ounces in Bangor, ME — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $60 — American ReLeaf Au Naturel Bud - 28g at American ReLeaf ($2.14 per gram)
27 real 28g packages on Bangor menus · Bangor average $137.52 an ounce · typical flower $7.86 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maine city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | American ReLeaf Au Naturel Bud - 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shake Bag Bulbz Shake 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ChaOz Platinum Garlic 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ChaOZ Governmint Oasis 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chem Sis Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Gas Gas Medical Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | American ReLeaf Moose n Lobster 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Broadway Cannabis Bangor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bubba Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ghost Train Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | American ReLeaf Grand Daddy Purple 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find. Diesel Bites Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Bottomless Mints Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Crusty Crustacean Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Find. Mintz Snackz Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Find. Silver Dollar Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Find. Slingria Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Find. Turnpike Cookies Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | American ReLeaf Super Lemon Haze Hybrid Sativa 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Bangor
2 packages in this price band among the cheapest Bangor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | American ReLeaf Au Naturel Bud - 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shake Bag Bulbz Shake 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Bangor
2 packages in this price band among the cheapest Bangor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ChaOz Platinum Garlic 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ChaOZ Governmint Oasis 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Bangor
23 packages in this price band among the cheapest Bangor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chem Sis Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Gas Gas Medical Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | American ReLeaf Moose n Lobster 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Broadway Cannabis Bangor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bubba Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ghost Train Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | American ReLeaf Grand Daddy Purple 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Find. Diesel Bites Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. Bottomless Mints Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Find. Crusty Crustacean Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find. Mintz Snackz Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find. Silver Dollar Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Slingria Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Turnpike Cookies Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Bangor
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Bangor has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Bangor ounce: $137.52 across 27 listings, lowest $60.
- Average half ounce: $97.56.
- Average quarter: $51.66.
- Average eighth: $29.46.
See also the Bangor flower price index, cheapest flower per gram and Bangor deals.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.