Cheapest flower in Bangor, ME
Cheapest right now: GMO | Deli Jar | Indica | Strawberry Fields Apothecary at Purple Co. MEDICAL — $1.99 ($1.99 per gram)
453 comparable flower listings at 12 Bangor dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GMO | Deli Jar | Indica | Strawberry Fields Apothecary Flower | gram | $1.99 | $1.99/g | Purple Co. MEDICAL Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grape Krush | Deli Jar | Indica | Strawberry Fields Apothecary Flower | gram | $1.99 | $1.99/g | Purple Co. MEDICAL Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shake Bag Bulbz Shake 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | American ReLeaf Au Naturel Bud - 28g Flower | ounce | $60 | $2.14/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | American ReLeaf $10 Special - 3.5g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ChaOZ Governmint Oasis 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ChaOz Platinum Garlic 28G Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MAC Flurry - Higher Standards Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Rock Steady Remedies Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pie Dough - Higher Standards Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Rock Steady Remedies Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | American ReLeaf Moose n Lobster 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Chem Sis Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Gas Gas Medical Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ghost Train Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Broadway Cannabis Bangor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | American ReLeaf Grand Daddy Purple 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Bangor · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Bubba Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Find. Slingria Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Find. Turnpike Cookies Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Find. Crusty Crustacean Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Find. Mintz Snackz Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Find. Bottomless Mints Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Find. Silver Dollar Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Find. Diesel Bites Whole Flower 28g Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Platinum Gusher | Deli Jar | Indica | The Magic Box Flower | gram | $5 | $5/g | Purple Co. MEDICAL Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Super Boof Smalls | Deli Jar | Hybrid | Shark Tank Flower | gram | $5 | $5/g | Purple Co. MEDICAL Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | American ReLeaf Pineapple Express 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | American ReLeaf Super Lemon Haze Hybrid Sativa 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | American ReLeaf Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Devil Driver | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $18 | $5.14/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sungrown Governmint Oasis 1/8th Flower | eighth | $18 | $5.14/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Wedding Pie | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $18 | $5.14/g | Cannabis Cured Medical Weed Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Find. Silver Dollar Whole Flower 7g Flower | quarter | $38.25$42.5010% off | $5.46/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Find. Slingria Whole Flower 7g Flower | quarter | $38.25$42.5010% off | $5.46/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Find. Bulbz Whole Flower 7g Flower | quarter | $38.25$42.5010% off | $5.46/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Find. Mintz Snackz Whole Flower 7g Flower | quarter | $38.25$42.5010% off | $5.46/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Find. Turnpike Cookies Whole Flower 7g Flower | quarter | $38.25$42.5010% off | $5.46/g | Curaleaf Dispensary Bangor Bangor · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Firestorm | Blue Zkittlez | (7.0g) Flower | quarter | $39 | $5.57/g | Firestorm Cannabis Company Bangor · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Slurricane Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Gas Gas Medical Bangor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Rugged Roots | Sin N Juice Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Rugged Roots Trading Post- Bangor Bangor · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Rugged Roots | Z Class Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Rugged Roots Trading Post- Bangor Bangor · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Bangor flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Bangor price: $7.86 per gram (middle of $5.71–$10). That works out to about $27.51 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Bangor publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Bangor price data: cheapest weed in Bangor, cheap ounces, Bangor flower price index, Bangor deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.