Cheap ounces in Bath, ME — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $144 — Granny MAC | Smalls | 28g at Brothers Cannabis - Bath ($5.14 per gram)
3 real 28g packages on Bath menus · Bath average $155.33 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maine city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Granny MAC | Smalls | 28g Flower | ounce | $144 | $5.14/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | H KK Oreoz Flower | ounce | $161 | $5.75/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | H KK Sour Dough 28g Flower* Flower | ounce | $161 | $5.75/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Bath
3 packages in this price band among the cheapest Bath ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Granny MAC | Smalls | 28g Flower | ounce | $144 | $5.14/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | H KK Oreoz Flower | ounce | $161 | $5.75/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | H KK Sour Dough 28g Flower* Flower | ounce | $161 | $5.75/g | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Bath
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Bath has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Bath ounce: $155.33 across 3 listings, lowest $144.
- Average half ounce: $88.50.
- Average quarter: $29.36.
- Average eighth: $24.64.
See also the Bath flower price index, cheapest flower per gram and Bath deals.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.