Cheapest weed in Bath, ME
520 Bath menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Bath
See all flower prices →Cheapest right now: Sour Diesel | Smalls | 3.5g at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $10 ($2.86 per gram) · 110 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Diesel | Smalls | 3.5g Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 3.5g Flower | Grape Cream Cake (smalls) Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 7g Flower | Time Traveler (I) Flower | quarter | $20 | $2.86/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 3.5g | Grand Canyon (I) Flower | eighth | $12.50 | $3.57/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grape Gas | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $12.50 | $3.57/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 3.5g flower | Cinnamon Toast Crunch (H) Flower | eighth | $12.50 | $3.57/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 3.5g Flower | Caddy Runtz Flower | eighth | $12.50 | $3.57/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 3.5 Flower | Sticky Sherbert (I) Flower | eighth | $12.50 | $3.57/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Bath
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Disposable Bowl at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $3.95 ($3.95 per cartridge) · 99 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Disposable Bowl Vape Pens | each | $3.95 | $3.95/piece | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Helios | Oishii | Live Rosin | 0.7g Disposable Vape. Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Highbrow Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Helios | Purple Marmalade | Live Rosin | 0.7g Disposable Vape. Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Highbrow Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Helios | Double Black Diamond | Live Rosin | 0.7g Disposable Vape. Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Highbrow Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Toeks Lemon Haze 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Toeks Indica Princess 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Toeks Blueberry Blonde 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pulsar Variable Slim Spinner - Blue * Vape Pens | each | $22 | $22/piece | Brothers Cannabis - Bath Bath · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Bath
See all edibles prices →Cheapest right now: Merry's Olive Oil | 600mg at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $15 ($2.50 per 100mg of THC) · 118 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Merry's Olive Oil | 600mg Edibles | each · 600mg THC | $15 | $2.50/100mg THC | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MOJO: Chocolate Bar 2000mg Edibles | each · 2000mg THC | $70 | $3.50/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mojo: Berry Lemonade Gummy 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MOJO 1000mg THC Capsules Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mojo: Mango Tango Gummy 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mojo: Blue Hawaii Gummy 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mojo: POG Juice Gummy 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1000mg Bar | Milk Chocolate Edibles | each · 1000mg THC | $45 | $4.50/100mg THC | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Bath
See all concentrates prices →Cheapest right now: Distillate Dart | Solvent | 1g at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $10 ($10 per gram) · 53 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Distillate Dart | Solvent | 1g Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Karamel Kutthroat Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Straw Cooler Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GD Pluto Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pure Michigan Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Flames Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Double Up Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Drip Drop Concentrates | gram | $15 | $15/g | Bath Cannabis Company Bath · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Bath
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: house blend | Minis | 0.5g | 2pk at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $4 ($4 per gram) · 93 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | house blend | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Critical Orange Punch | Joints | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Carbon Candy | Joints | 1g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bumper Cars I 2pk pre rolls Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 2pk Pre-Roll | Runtz (H) Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 2pk pre-roll Time Traveler I Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 2pk Pre-Roll | Oreoz Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Strawberry Cough | Joints | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $4 | $4/g | Bill's Herbal Care - Medical Cannabis Bath · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Bath
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Wrecking Ball | Infused Joints | 1g at Bill's Herbal Care - Medical Cannabis — $7.75 ($7.75 per gram) · 26 comparable items at 3 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Bath flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Bath →Discounted items across Bath menus, newest first.
Best dispensaries in Bath →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.