Cheap ounces in Livermore Falls, ME — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $25 — Ready 2 Roll | R2R | Mend Cannabis at Mend North Cannabis ($0.89 per gram)
80 real 28g packages on Livermore Falls menus · Livermore Falls average $109.76 an ounce · typical flower $5.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maine city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ready 2 Roll | R2R | Mend Cannabis Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fish Meadow- 28gr Meadow's Mix Flower | ounce | $56.97$62.9710% off | $2.03/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Fish Meadow- 28gr Tropaya (I) Flower | ounce | $66.47$73.4710% off | $2.37/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hybrid Farms-28gr Come Back Kid (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hybrid Farms-28gr Great White Shark (S) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hybrid Farms-28gr Lime Og (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Fish Meadow-28gr Maui Wowie (S) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hybrid Farms-28gr Kush Mints (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fish Meadow - 28gr Bermuda Triangle (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Fish Meadow- 28gr Wareoz (I) Flower | ounce | $85.46$94.4610% off | $3.05/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Fish Meadow - 28gr Log Cabin Og (S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Fish Meadow - 28gr Oreoz (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Fish Meadow - 28gr Peanut Butter Breath (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Fish Meadow - 28gr Soap(S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Fish Meadow - 28gr Sour Banana (S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fish Meadow- 28g Sunset Runtz (H) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Fish Meadow- 28gr Black Cherry Punch (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Fish Meadow- 28gr Falcon Berry (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Fish Meadow- 28gr Garlic Crusher (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Fish Meadow- 28gr Gelato 41 (H) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Livermore Falls
1 package in this price band among the cheapest Livermore Falls ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ready 2 Roll | R2R | Mend Cannabis Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Livermore Falls
2 packages in this price band among the cheapest Livermore Falls ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fish Meadow- 28gr Meadow's Mix Flower | ounce | $56.97$62.9710% off | $2.03/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fish Meadow- 28gr Tropaya (I) Flower | ounce | $66.47$73.4710% off | $2.37/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Livermore Falls
57 packages in this price band among the cheapest Livermore Falls ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hybrid Farms-28gr Come Back Kid (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hybrid Farms-28gr Great White Shark (S) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hybrid Farms-28gr Lime Og (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Fish Meadow-28gr Maui Wowie (S) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hybrid Farms-28gr Kush Mints (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fish Meadow - 28gr Bermuda Triangle (H) Flower | ounce | $75.96$83.9610% off | $2.71/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Fish Meadow- 28gr Wareoz (I) Flower | ounce | $85.46$94.4610% off | $3.05/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fish Meadow - 28gr Log Cabin Og (S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fish Meadow - 28gr Oreoz (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Fish Meadow - 28gr Peanut Butter Breath (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Fish Meadow - 28gr Soap(S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Fish Meadow - 28gr Sour Banana (S) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Fish Meadow- 28g Sunset Runtz (H) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Fish Meadow- 28gr Black Cherry Punch (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Fish Meadow- 28gr Falcon Berry (I) Flower | ounce | $94.95$104.9510% off | $3.39/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Livermore Falls
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Livermore Falls has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Livermore Falls ounce: $109.76 across 80 listings, lowest $25.
- Average half ounce: $55.77.
- Average quarter: $39.51.
- Average eighth: $19.76.
See also the Livermore Falls flower price index, cheapest flower per gram and Livermore Falls deals.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.