Cheapest weed in Livermore Falls, ME
661 Livermore Falls menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Livermore Falls
See all flower prices →Cheapest right now: Ready 2 Roll | R2R | Mend Cannabis at Mend North Cannabis — $25 ($0.89 per gram) · 451 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ready 2 Roll | R2R | Mend Cannabis Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fish Meadow- 28gr Meadow's Mix Flower | ounce | $56.97$62.9710% off | $2.03/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Fish Meadow- 14gr Meadow's Mix Flower | half ounce | $28.49$31.4910% off | $2.04/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pure Michigan - Deli Jar - Mend Cannabis Flower | eighth | $7.50 | $2.14/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fish Meadow- 7gr Meadow's Mix Flower | quarter | $15.19$16.7910% off | $2.17/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fish Meadow- 3.5gr Meadow's Mix Flower | eighth | $7.60$8.4010% off | $2.17/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hybrid Farms-1gr Come Back Kid (H) Flower | gram | $2.37$2.6210% off | $2.37/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fish Meadow- 1gr Meadow's Mix Flower | gram | $2.37$2.6210% off | $2.37/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Livermore Falls
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Assorted Live Resin Pod | 1ml Pod | Cadillac at Mend North Cannabis — $40 ($4 per gram) · 95 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Assorted Live Resin Pod | 1ml Pod | Cadillac Vape Pens | 1/10 g | $40 | $4/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Crave MAX Vape Vape Pens | each | $10 | $10/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Trainwreck | 1g cart | Maine Concentrates Vape Pens | gram | $12 | $12/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $14 | $14/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | POD Juice Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Cheese | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blueberry Dream | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Banana Trop | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Fish Meadow Cannabis Livermore Falls · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Livermore Falls
See all edibles prices →Cheapest right now: Assorted Gummies | 2000mg | mend north at Mend North Cannabis — $35 ($1.75 per 100mg of THC) · 56 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Assorted Gummies | 2000mg | mend north Edibles | each · 2000mg THC | $35 | $1.75/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1000mg Grape Gummies | Dirigo Cannabis Edibles | each · 1000mg THC | $20 | $2/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1000mg Orange Cream Gummies | Dirigo Cannabis | Gummies | 20pk | 50mg/ea Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $20 | $2/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 3000mg Grape Indica Gummies | SOLA Edibles | each · 3000mg THC | $74.95 | $2.50/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 3000mg Blueberry Sativa Gummies | SOLA Edibles | each · 3000mg THC | $74.95 | $2.50/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 3000mg Grape Sativa Gummies | SOLA Edibles | each · 3000mg THC | $74.95 | $2.50/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Milk Chocolate Reeses - 2000mg Chocolate Bars - Mojo Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gem & Gem - 2000mg Chocolate Bars - Mojo Edibles | each · 2000mg THC | $50 | $2.50/100mg THC | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Livermore Falls
See all concentrates prices →Cheapest right now: Assorted Strain | 7g Badder | Mend Cannabis at Mend North Cannabis — $40 ($4 per gram) · 27 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Assorted Strain | 7g Badder | Mend Cannabis Concentrates | 1/10 g | $40 | $4/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sunshine Butter | 14g Badder | mend north Concentrates | half ounce | $60 | $4.29/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shatter | 3.5g | MendNorth Concentrates | eighth | $20 | $5.71/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Assorted strains | 7g baller | maine concentrates Concentrates | quarter | $45 | $6.43/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sugar Factory | 3.5g sugar badder | Mend North Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Assorted Strains | 3.5g | Badder | Maine Concentrates Concentrates | eighth | $25 | $7.14/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Keif | 1g | Mend North Concentrates | gram | $8 | $8/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Assorted Strain | 1g Badder | Mend Cannabis Concentrates | gram | $8 | $8/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Livermore Falls
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: 1.7g Preroll 1g flower .5g kief .2g oil | Eureka Cannabis at Mend North Cannabis — $14 ($1.40 per gram) · 16 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.7g Preroll 1g flower .5g kief .2g oil | Eureka Cannabis Pre-rolls | 1/10 g | $14 | $1.40/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Runtz | 1.5 pre roll | mend north Pre-rolls | 1.5 g | $3 | $2/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Phillies Blunts - 10/5pack - Tobacco Pre-rolls | each · 5-pack | $12 | $2.40/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1g Preroll Maine Concentrates Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1g Premium Flower Straight Rolled Preroll | Royal Bones Pre-rolls | 1/10 g | $5 | $5/piece | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pre-roll Assorted | 1g top shelf | Mainly Rooted Pre-rolls | gram | $5.50 | $5.50/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Glitter Bomb I 1g Pre-roll I Emerald City Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Assorted Strain | 1g Preroll | Iron lung Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Livermore Falls
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Goody Bag | Infused 10 Pk | Eclipse at Mend North Cannabis — $50 ($5 per gram) · 10 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Goody Bag | Infused 10 Pk | Eclipse Infused Pre-rolls | 10 g · 10-pack | $50 | $5/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1g Pre-Roll: Starfighter | Hash Infused | Eclipse Infused Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Doink I 2.5g Hash Hole Joint I Mend Cannabis Co. Infused Pre-rolls | 2.5 g | $20 | $8/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 3 Pk | King Organic Hash infused pre-rolls | Dabilated Gardens Infused Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $26 | $8.67/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Assorted Strains | Triple Infused pre -roll | Maine Concentrates Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Assorted Strains | Keif Infused pre -roll | Maine Concentrates Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mend Stick | 1g .3 kief | Mend North Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | fog cutters | Infused Minis | 0.5g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Mend North Cannabis Livermore Falls · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Livermore Falls flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Livermore Falls →Discounted items across Livermore Falls menus, newest first.
Best dispensaries in Livermore Falls →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (6 items at 1 store) in Livermore Falls — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.