Cheap ounces in Cambridge, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $150 — Red Zushi - 28.0g Untrimmed Smalls - Evermore Cannabis Company at Sunburst Pharm ($5.36 per gram)
15 real 28g packages on Cambridge menus · Cambridge average $185.33 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Zushi - 28.0g Untrimmed Smalls - Evermore Cannabis Company Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orangutan T - 28.0g Bag - gLeaf Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Monkey Berries - 28.0g Bag - gLeaf Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rollinia - 28.0g - LivWell Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jet Cookie - 28.0g - matter. Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lemon Cherry x Z Animal - 28.0g - matter. Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zsunami - 28.0g Bag - Old Pal Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Rainbow Push Pop 4 - 28.0g Untrimmed Smalls - Evermore Cannabis Company Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Banana GMOG - 28.0g Bag - Sunburst Pharm Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pave - 28.0g Bag - District Cannabis Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Afghani | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Infinity Linx - 28.0g Bag - Strane Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Gelato Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | lemon og diesel | Big Buds | 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Swampwater Fumez - 28.0g Bag - Garcia Hand Picked Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Cambridge
15 packages in this price band among the cheapest Cambridge ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Zushi - 28.0g Untrimmed Smalls - Evermore Cannabis Company Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orangutan T - 28.0g Bag - gLeaf Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Monkey Berries - 28.0g Bag - gLeaf Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rollinia - 28.0g - LivWell Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jet Cookie - 28.0g - matter. Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lemon Cherry x Z Animal - 28.0g - matter. Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zsunami - 28.0g Bag - Old Pal Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Rainbow Push Pop 4 - 28.0g Untrimmed Smalls - Evermore Cannabis Company Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Banana GMOG - 28.0g Bag - Sunburst Pharm Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pave - 28.0g Bag - District Cannabis Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Afghani | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Infinity Linx - 28.0g Bag - Strane Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Gelato Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | lemon og diesel | Big Buds | 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Swampwater Fumez - 28.0g Bag - Garcia Hand Picked Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Sunburst Pharm Cambridge · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Cambridge
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Cambridge has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Cambridge ounce: $185.33 across 15 listings, lowest $150.
- Average half ounce: $113.91.
- Average quarter: $66.95.
- Average eighth: $38.95.
See also the Cambridge flower price index, cheapest flower per gram and Cambridge deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.