Cheap ounces in Columbia, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $90 — Roll One Fruit Gushers Shake 28g at Curaleaf Dispensary Columbia ($3.21 per gram)
36 real 28g packages on Columbia menus · Columbia average $198.51 an ounce · typical flower $8.75 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Roll One Fruit Gushers Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Roll One Dark Rainbow Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Roll One Earthquake Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Legend Dirty Kush Breath Whole Flower 28g Flower | ounce | $118.80$19840% off | $4.24/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Biscotti 28g - Savvy Smalls (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Depth Charge 28g - Redemption (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Citrus Skunk 28g - Stash (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gelato Cake 28g - District Cannabis (Pre-Packed) Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | RYTHM Smalls - Animal Face 28g RYTHM · Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Spritzer 28g - District Cannabis (Pre-Pack) Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pave Flower District Cannabis · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Beach Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Legend Grape Gummiez Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Legend Lemon Splash Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Modern Flower Skunk Hero Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | District Cannabis Hazy Face Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Pineapple 99 28g - Legend (Pre-Pack) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Afghani | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | District Cannabis Berry Payton Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Modern Flower Suit and Tie Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Columbia
3 packages in this price band among the cheapest Columbia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Roll One Fruit Gushers Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Roll One Dark Rainbow Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Roll One Earthquake Shake 28g Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Columbia
33 packages in this price band among the cheapest Columbia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Legend Dirty Kush Breath Whole Flower 28g Flower | ounce | $118.80$19840% off | $4.24/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Biscotti 28g - Savvy Smalls (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Depth Charge 28g - Redemption (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Citrus Skunk 28g - Stash (Pre-Pack) Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gelato Cake 28g - District Cannabis (Pre-Packed) Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | RYTHM Smalls - Animal Face 28g RYTHM · Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Spritzer 28g - District Cannabis (Pre-Pack) Flower | ounce | $185 | $6.61/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pave Flower District Cannabis · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Beach Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Legend Grape Gummiez Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Legend Lemon Splash Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Modern Flower Skunk Hero Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | District Cannabis Hazy Face Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pineapple 99 28g - Legend (Pre-Pack) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Remedy Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Afghani | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Columbia
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Columbia has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Columbia ounce: $198.51 across 36 listings, lowest $90.
- Average half ounce: $98.03.
- Average quarter: $56.66.
- Average eighth: $35.71.
See also the Columbia flower price index, cheapest flower per gram and Columbia deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.