Cheap ounces in La Vale, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $230 — SunMed | 28g Bag at Stoked Dispensary ($8.21 per gram)
1 real 28g packages on La Vale menus · La Vale average $230 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SunMed | 28g Bag Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in La Vale
1 package in this price band among the cheapest La Vale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SunMed | 28g Bag Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in La Vale
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if La Vale has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average La Vale ounce: $230 across 1 listings, lowest $230.
- Average half ounce: $110.
- Average quarter: $55.
- Average eighth: $42.22.
See also the La Vale flower price index, cheapest flower per gram and La Vale deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.