Cheapest flower in La Vale, MD
Cheapest right now: 1937 | Shake | at Stoked Dispensary — $40 ($5.71 per gram)
16 comparable flower listings at 1 La Vale dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1937 | Shake | Flower | quarter | $40 | $5.71/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Stash | Lemon Banana | 14g Bag Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Small A$$ Buds | Flower | Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | SunMed | 28g Bag Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Express | Infused Flower | 7g Strane · Flower | quarter | $60 | $8.57/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | SunMed | 14g Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Golden Pineapple Flower (7g) SunMed Growers · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Florida Kush Flower | 3.5g Garcia Hand Picked · Flower | eighth | $35 | $10/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | AK-47 x Skunk Hero | 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Green | Flower | Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Belushi's Farms | Flower | Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Banana Puddintain Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Strane | Flower | Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Nature's Heritage | Lemon Margy | Flower | 3.5G Nature's Heritage · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | G Breath Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Evermore | Flower | Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Stoked Dispensary La Vale · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How La Vale flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical La Vale price: $10 per gram (middle of $7.50–$12.86). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced flower listings in La Vale publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More La Vale price data: cheapest weed in La Vale, cheap ounces, La Vale flower price index, La Vale deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.