Cheap ounces in North Billerica, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Wedding Cake - Greenhouse - Hybrid - Ounce (28g) at Collective Premium Cannabis Billerica ($3.57 per gram)
16 real 28g packages on North Billerica menus · North Billerica average $106.25 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
Ounces $100 and under in North Billerica
6 packages in this price band among the cheapest North Billerica ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wedding Cake - Greenhouse - Hybrid - Ounce (28g) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Ginger Tea Flower | 28g - Sanctuary Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Ice Milk Ground Flower | 28g - Four20 Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Jealous Mike Mini Buds | 28g - Zipz Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Parmesan | Big Buds | 28g Sanctuary Medicinals · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Trop Cherry Ground Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in North Billerica
10 packages in this price band among the cheapest North Billerica ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Pebbles Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Ice Cream Cake - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Peanut Butter Breath Flower | 28g - Sanctuary Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Bahama Berry Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Lime Skunk Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Black Ice Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Cinderella Cream Ground Flower | 28g - Four20 Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Donny Burger Mini Buds | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Farmer's Cut | Northern Lime Lights | Flower | 28G Farmer's Cut · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Vanilla Berries Flower | 28g - Zipz Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Collective Premium Cannabis Billerica North Billerica · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in North Billerica
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if North Billerica has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average North Billerica ounce: $106.25 across 16 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $60.
- Average quarter: $36.67.
- Average eighth: $31.67.
See also the North Billerica flower price index, cheapest flower per gram and North Billerica deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.