Cheap ounces in North Dighton, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $110 — INSA | CHERRY ZTRIPEZ (H) 28g at 1 Connection ($3.93 per gram)
3 real 28g packages on North Dighton menus · North Dighton average $116.67 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | INSA | CHERRY ZTRIPEZ (H) 28g Flower | each | $110 | $3.93/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | INSA | BREWSTER (I) | 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | INSA | FOUL MOUTH (I) | 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in North Dighton
3 packages in this price band among the cheapest North Dighton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | INSA | CHERRY ZTRIPEZ (H) 28g Flower | each | $110 | $3.93/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | INSA | BREWSTER (I) | 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | INSA | FOUL MOUTH (I) | 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | 1 Connection North Dighton · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in North Dighton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if North Dighton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average North Dighton ounce: $116.67 across 3 listings, lowest $110.
- Average half ounce: $58.75.
- Average quarter: $37.78.
- Average eighth: $27.36.
See also the North Dighton flower price index, cheapest flower per gram and North Dighton deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.