Cheap ounces in Roslindale, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Lemon Cherry Drop | Pre-Pack at High Profile X Budega of Roslindale Dispensary ($3.57 per gram)
4 real 28g packages on Roslindale menus · Roslindale average $112.50 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Cherry Drop | Pre-Pack Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Runtz Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Simply Herb | Rainbow Chip | Flower 28G Simply Herb · Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Garlic Drip | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $135 | $4.82/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Roslindale
2 packages in this price band among the cheapest Roslindale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Cherry Drop | Pre-Pack Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Runtz Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Roslindale
2 packages in this price band among the cheapest Roslindale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Rainbow Chip | Flower 28G Simply Herb · Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Garlic Drip | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $135 | $4.82/g | High Profile X Budega of Roslindale Dispensary Roslindale · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Roslindale
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Roslindale has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Roslindale ounce: $112.50 across 4 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $49.87.
- Average quarter: $32.13.
- Average eighth: $22.63.
See also the Roslindale flower price index, cheapest flower per gram and Roslindale deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.