Cheap ounces in Taunton, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Durban Margy | Big Buds | 28g at Botera Taunton - Recreational Cannabis Dispensary ($3.57 per gram)
8 real 28g packages on Taunton menus · Taunton average $114.38 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
Ounces $100 and under in Taunton
4 packages in this price band among the cheapest Taunton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Durban Margy | Big Buds | 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Botera Taunton - Recreational Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Gas Smack | 28g Small Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Medicine Man Premium Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.5 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Kush Fumez | 28g Small Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Medicine Man Premium Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.5 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Commando | 28g Small Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Medicine Man Premium Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.5 · pickup | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Taunton
4 packages in this price band among the cheapest Taunton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dulce De Uva | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $110 | $3.93/g | Botera Taunton - Recreational Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Superboof Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Medicine Man Premium Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.5 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Mandarin Cookies x Haze | 28g Flower | each | $125 | $4.46/g | Botera Taunton - Recreational Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Double Krush Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Medicine Man Premium Cannabis Dispensary Taunton · ★ 4.5 · pickup | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Taunton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Taunton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Taunton ounce: $114.38 across 8 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $59.68.
- Average quarter: $24.39.
- Average eighth: $23.59.
See also the Taunton flower price index, cheapest flower per gram and Taunton deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.