Cheap ounces in Tyngsborough, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $110 — Rainbow Chip at House Premium Cannabis ($3.93 per gram)
5 real 28g packages on Tyngsborough menus · Tyngsborough average $116 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Chip Flower | ounce | $110 | $3.93/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sherb BX Flower | ounce | $110 | $3.93/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Earth Realm | Pie Guy | 28g Flower Realm Cannabis · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Garlic Juice Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sweet Realm | Shinigami | 3.5g Flower Realm Cannabis · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Tyngsborough
5 packages in this price band among the cheapest Tyngsborough ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Chip Flower | ounce | $110 | $3.93/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sherb BX Flower | ounce | $110 | $3.93/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Earth Realm | Pie Guy | 28g Flower Realm Cannabis · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Garlic Juice Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sweet Realm | Shinigami | 3.5g Flower Realm Cannabis · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | House Premium Cannabis Tyngsborough · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Tyngsborough
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Tyngsborough has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Tyngsborough ounce: $116 across 5 listings, lowest $110.
- Average half ounce: $72.50.
- Average quarter: $43.
- Average eighth: $30.06.
See also the Tyngsborough flower price index, cheapest flower per gram and Tyngsborough deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.