Cheap ounces in East Grand Forks, MN — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $250 — Buttery Nuttery Blintz at Canna Corners EGF - Market ($8.93 per gram)
16 real 28g packages on East Grand Forks menus · East Grand Forks average $287.50 an ounce · typical flower $12.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Minnesota city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Lemon OG Haze Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Lemon OG Haze Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in East Grand Forks
16 packages in this price band among the cheapest East Grand Forks ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Lemon OG Haze Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in East Grand Forks
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if East Grand Forks has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average East Grand Forks ounce: $287.50 across 16 listings, lowest $250.
- Average quarter: $83.33.
- Average eighth: $45.79.
See also the East Grand Forks flower price index, cheapest flower per gram and East Grand Forks deals.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.