Cheapest flower in East Grand Forks, MN
Cheapest right now: Buttery Nuttery Blintz at Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary — $250 ($8.93 per gram)
60 comparable flower listings at 2 East Grand Forks dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Minnesota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Buttery Nuttery Blintz Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Alien Rock Candy Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gary Payton Flower | ounce | $275 | $9.82/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Butters - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $35 | $10/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Butters - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $35 | $10/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Lemon OG Haze Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Wiishkobi Mashkiki Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | SOAP Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Biscotti - Greenhouse - Indica - Ounce (28g) Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Lemon OG Haze Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Glitter Bomb Flower | ounce | $300 | $10.71/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Dulce - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Buttery Nuttery Blintz- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Mac-1 - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Buttery Nuttery Blintz- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Dulce - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Mac-1 - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 25 | Popcorn- Cheetah Piss Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Popcorn- Cheetah Piss Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 27 | Popcorn- Gary Payton- 7 G Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Popcorn- Gary Payton- 7 G Flower | quarter | $80 | $11.43/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 29 | Purple Alien Breath - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 30 | Gary Payton- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Gary Payton- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 32 | Chem Kesey - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | NF1- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Trilla- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Jealousy- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Canna Corners EGF - Market East Grand Forks · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Jealousy- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 37 | Trilla- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 38 | Cheetah Piss- 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 39 | Chem Kesey - 3.5 G Native Cuts · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 40 | NF1- 3.5g Waabigwan Mashkiki · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Waabigwan Mashkiki - East Grand Forks Dispensary East Grand Forks · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
How East Grand Forks flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical East Grand Forks price: $12.86 per gram (middle of $9.98–$14.29). That works out to about $45.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in East Grand Forks publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More East Grand Forks price data: cheapest weed in East Grand Forks, cheap ounces, East Grand Forks flower price index, East Grand Forks deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.