Cheap ounces in Canton, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $170 — Sweetlife | Gary Mac | 28g Lg&Small Mix at VooDoo Buds Canton ($6.07 per gram)
6 real 28g packages on Canton menus · Canton average $177.67 an ounce · typical flower $9 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweetlife | Gary Mac | 28g Lg&Small Mix Flower | ounce | $170 | $6.07/g | VooDoo Buds Canton Canton · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River | Headband | 28g Infused Flower Thc 32% Flower | each | $172 | $6.14/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River | Mellow Jack | 28g Infused Flower Flower | each | $174 | $6.21/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BR | Malawi Haze | 28g Infused Flower 28% Thc Flower | each | $174 | $6.21/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River | Smiley Face | 28g Infused Flower 30% Thc Flower | each | $184 | $6.57/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GS Old River | Apple Fritter | 28g Flower 25% Thc Flower | each | $192 | $6.86/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Canton
6 packages in this price band among the cheapest Canton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweetlife | Gary Mac | 28g Lg&Small Mix Flower | ounce | $170 | $6.07/g | VooDoo Buds Canton Canton · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River | Headband | 28g Infused Flower Thc 32% Flower | each | $172 | $6.14/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River | Mellow Jack | 28g Infused Flower Flower | each | $174 | $6.21/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BR | Malawi Haze | 28g Infused Flower 28% Thc Flower | each | $174 | $6.21/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River | Smiley Face | 28g Infused Flower 30% Thc Flower | each | $184 | $6.57/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GS Old River | Apple Fritter | 28g Flower 25% Thc Flower | each | $192 | $6.86/g | Good Vibes Canton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Canton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Canton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Canton ounce: $177.67 across 6 listings, lowest $170.
- Average half ounce: $96.98.
- Average quarter: $51.57.
- Average eighth: $34.87.
See also the Canton flower price index, cheapest flower per gram and Canton deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.