Cheap ounces in Lucedale, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $119.99 — Max Harvest | Rainbow Zangria at Firefly Cannabis ($4.29 per gram)
3 real 28g packages on Lucedale menus · Lucedale average $154.78 an ounce · typical flower $9.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Max Harvest | Rainbow Zangria Flower | ounce | $119.99$149.9920% off | $4.29/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mag High | 28g | Lemon Tree Flower | ounce | $156$19520% off | $5.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BRCC | Platinum Flower | Mellow Jack Flower | ounce | $188.35 | $6.73/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Lucedale
3 packages in this price band among the cheapest Lucedale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Max Harvest | Rainbow Zangria Flower | ounce | $119.99$149.9920% off | $4.29/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mag High | 28g | Lemon Tree Flower | ounce | $156$19520% off | $5.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BRCC | Platinum Flower | Mellow Jack Flower | ounce | $188.35 | $6.73/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Lucedale
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Lucedale has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Lucedale ounce: $154.78 across 3 listings, lowest $119.99.
- Average half ounce: $81.43.
- Average quarter: $49.67.
- Average eighth: $32.63.
See also the Lucedale flower price index, cheapest flower per gram and Lucedale deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.