Cheapest weed in Lucedale, MS
546 Lucedale menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Lucedale
See all flower prices →Cheapest right now: Max Harvest | Rainbow Zangria at Firefly Cannabis — $119.99 ($4.29 per gram) · 211 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Max Harvest | Rainbow Zangria Flower | ounce | $119.99$149.9920% off | $4.29/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Low Key | 14g | Beta-Caryophyllene | Pablos Revenge Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Low Key | 14g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Low Key | 14g | Limonene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Low Key | 7g | Beta-Caryophyllene Series | Lemozine Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Low Key | 7g | Stunna Runtz | Myrcene Series Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Low Key | 7g | Limonene Series | Menage Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | PharmHouse | Gush Mints Flower | half ounce | $67.19$83.9920% off | $4.80/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Lucedale
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Ms. Ala Mode | Cartridge | 1g at Firefly Cannabis — $27.99 ($27.99 per gram) · 132 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ms. Ala Mode | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $27.99 | $27.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Wavelength: Amplitude 1g Blueberry Muffin River Remedy · Vape Pens | gram | $29.99 | $29.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Wavelength | Lemon Cake | 1g Amplitude Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | gram | $32 | $32/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Diablo OG | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruit Stand - Grape 1g Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ACDC | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $35 | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Effects | ENERGY - 1G Vape Pens | gram | $35.99 | $35.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Effects | Recover Vape Cart Vape Pens | gram | $35.99 | $35.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Lucedale
See all edibles prices →Cheapest right now: Coastal Crop | 1000mg | Tangerine Rum Punch at DABBS Cannabis Dispensary — $56 ($5.60 per 100mg of THC) · 98 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Coastal Crop | 1000mg | Tangerine Rum Punch Edibles | each · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Coastal Crop | 1000mg | Raspberry Lemonade | Nano Resin Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Coastal Crop | 1000mg | Tropical Fury | 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Coastal Crop | 1000mg | Blueberry Cheesecake | Nano Resin Gummies Edibles | each · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Coastal Crop | 1000mg | Hot Shot | 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $56 | $5.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Naked Gummies - 500 mg - Pineapple MidSouth Extracts · Edibles | each · 500mg THC | $29.99 | $6/100mg THC | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gummies - 1000mg - Huckleberry MidSouth Extracts · Edibles | each · 1000mg THC | $59.99 | $6/100mg THC | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | AONE | 1000mg | Gator Green | Gummies | 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $62 | $6.20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Lucedale
See all concentrates prices →Cheapest right now: Belushi's Farm | Pineapple Sage | 3.5g Moonrocks at Firefly Cannabis — $45.99 ($13.14 per gram) · 77 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Belushi's Farm | Pineapple Sage | 3.5g Moonrocks Concentrates | eighth | $45.99 | $13.14/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Southern Sky Brands | 3.5g | Sunset '98 | Moonrocks Concentrates | eighth | $52 | $14.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Southern Sky Brands | 3.5g | Bubba's Gift | Moonrocks Concentrates | eighth | $52 | $14.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Belushi's Farm | 3.5g | Pineapple Sage | Moonrocks Concentrates | eighth | $56 | $16/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Snow Cap | 2.5g | Cheeseberry x Blueberry Diesel Concentrates | 2.5 g | $41 | $16.40/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Southern Sky | Rasberry Rush | Quad Tinture Concentrates | eighth | $65.99 | $18.85/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1g Full Spectrum Syringe - White Widow MidSouth Extracts · Concentrates | 1.9481 g | $39.99 | $20.53/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Southern Sky Brands | 1g | Belushi Sage OG | Kief Concentrates | gram | $22$3129% off | $22/g | DABBS Cannabis Dispensary Lucedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Lucedale
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Wellcraft | Snowman | 1g | Pre-Roll at Firefly Cannabis — $6.98 ($6.98 per gram) · 19 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wellcraft | Snowman | 1g | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.98 | $6.98/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Wellcraft | London Pound Cake | 1g | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.99 | $6.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Doobie | Permanent Marker Pre-rolls | eighth | $31.99$39.9920% off | $9.14/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MagHigh | Crescendo | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chronic Boom | Joint | 1g Southern Sky Brands · Pre-rolls | gram | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MagHigh | Super Boof | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MagHigh | Plasma Fruit | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MagHigh | Lazy Lightning | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Lucedale
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Southern Sky | Sour Mai Tai | 2pk at Firefly Cannabis — $9.99 ($9.99 per gram) · 7 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Southern Sky | Sour Mai Tai | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.99 | $9.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lions Paw | Jenny Kush | Infused Pre-Roll | 2x.5g Infused Pre-rolls | gram | $13.99 | $13.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lions Paw | Fun Dip | Infused Pre-Roll | 2x Infused Pre-rolls | gram | $14.99 | $14.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Omega | Pablo's Lobster Milk | 2pk | Dia. Infuse Pre-roll Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $16.99 | $16.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Omega | Grape Lobster | 2pk | Diamond Infuse. Pre-roll Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $16.99 | $16.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Omega | Cotton Candy Lobster | 2pk | Dia. Infuse Pre-roll Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $16.99 | $16.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1g Diamond Infused Pre-roll - Ice Age X Stunna Runtz MidSouth Extracts · Infused Pre-rolls | gram | $29.99 | $29.99/g | Firefly Cannabis Lucedale · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Lucedale flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Lucedale →Discounted items across Lucedale menus, newest first.
Best dispensaries in Lucedale →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (7 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store) in Lucedale — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.