Cheap ounces in Pass Christian, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $90 — OUNCE | Headbanger | TERPS: 4% THC: 22%| 28g Flower | Big RIVER at Blessed Goat ($3.21 per gram)
2 real 28g packages on Pass Christian menus · Pass Christian average $135 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OUNCE | Headbanger | TERPS: 4% THC: 22%| 28g Flower | Big RIVER Flower | each | $90 | $3.21/g | Blessed Goat Pass Christian · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | OUNCE | Jet Fuel 29.30% / 2.53% 28g Flower | Sweet Life Flower | each | $180 | $6.43/g | Blessed Goat Pass Christian · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Pass Christian
1 package in this price band among the cheapest Pass Christian ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OUNCE | Headbanger | TERPS: 4% THC: 22%| 28g Flower | Big RIVER Flower | each | $90 | $3.21/g | Blessed Goat Pass Christian · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Pass Christian
1 package in this price band among the cheapest Pass Christian ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OUNCE | Jet Fuel 29.30% / 2.53% 28g Flower | Sweet Life Flower | each | $180 | $6.43/g | Blessed Goat Pass Christian · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Pass Christian
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Pass Christian has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Pass Christian ounce: $135 across 2 listings, lowest $90.
- Average half ounce: $81.79.
- Average quarter: $44.75.
- Average eighth: $33.07.
See also the Pass Christian flower price index, cheapest flower per gram and Pass Christian deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.