Cheap ounces in Lake St Louis, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — CODES: Flower | Red Pop at Codes Dispensary Lake St. Louis ($5.32 per gram)
13 real 28g packages on Lake St Louis menus · Lake St Louis average $167.46 an ounce · typical flower $8.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CODES: Flower | Red Pop Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | CODES: Flower | Dayger #4 Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | CODES: Flower | Yuzu Sour Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Highway Hotel: Flower | Double Dessert Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gas Truffle | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | GDF: Flower | Futura Haze Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Pink Certz #3 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Vice City #7 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Codes: Flower | Member Berry | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | GDF: Flower | Banana Cream Cake X Jealousy Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | GDF: Flower | Tire Fire | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Lake St Louis
13 packages in this price band among the cheapest Lake St Louis ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CODES: Flower | Red Pop Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | CODES: Flower | Dayger #4 Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | CODES: Flower | Yuzu Sour Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Highway Hotel: Flower | Double Dessert Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gas Truffle | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | GDF: Flower | Futura Haze Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Pink Certz #3 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Vice City #7 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Codes: Flower | Member Berry | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | GDF: Flower | Banana Cream Cake X Jealousy Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | GDF: Flower | Tire Fire | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Lake St Louis
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Lake St Louis has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Lake St Louis ounce: $167.46 across 13 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $91.79.
- Average quarter: $51.47.
- Average eighth: $32.31.
See also the Lake St Louis flower price index, cheapest flower per gram and Lake St Louis deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.