Cheapest flower in Lake St Louis, MO
Cheapest right now: Nuthera: Popcorn Flower | GMO at Codes Dispensary Lake St. Louis — $69 ($4.93 per gram)
209 comparable flower listings at 1 Lake St Louis dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nuthera: Popcorn Flower | GMO Flower | half ounce | $69 | $4.93/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Greenlight: Popcorn Flower | Zoap | 14g | Gold Flower | half ounce | $70 | $5/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | CODES: Flower | Yuzu Sour Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | CODES: Flower | Red Pop Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | CODES: Flower | Dayger #4 Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Habitat: Flower | Grape Street Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Habitat: Flower | Gush Mints Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | CODES: Flower | Pink Certz Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | CODES: Flower | Triangle Mints Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Vice City | 3.5g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Galactic: Flower | Sherb Cake Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Nectarine Squeeze Flower 1/2oz (14g) Galactic Cannabis · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Jelly Cake | Smalls | 14g Greenlight · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Greenlight: Flower | Zoap | 14g Gold Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Highway Hotel: Flower | Double Dessert Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Gas Truffle | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | GDF: Flower | Vice City #7 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | GDF: Flower | Futura Haze Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | GDF: Flower | Pink Certz #3 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | GDF: Popcorn Flower | Pink Certz #3 | 7g GOOD DAY FARM · Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Gold Strike | Smalls Highway Hotel · Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | GDF: Popcorn | Chem D Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Sour Cheetah | Smalls | 7g Highway Hotel · Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | GDF: Popcorn | Marmalade Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | GDF: Popcorn | Modified Macberry Moonshine Flower | quarter | $44 | $6.29/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Gas Truffle | Big Buds | 14g Highway Hotel · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Grape Junky #7 | Big Buds | 14g Highway Hotel · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | GDF: Popcorn Flower | Slurty 3 | 14g GOOD DAY FARM · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | GDF: Flower | Super Blast Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | GDF: Flower | Pinnacle Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | GDF: Flower | Kumquat | 14g GOOD DAY FARM · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Double Dessert | Big Buds | 14g Highway Hotel · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | GDF: Flower | Blackjack | 14g GOOD DAY FARM · Flower | half ounce | $89 | $6.36/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Codes: Flower | Member Berry | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | CODES: Flower | Apple Fritter Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Nuthera: Popcorn Flower | Trop Santo Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | CODES: Flower | Kc Og Flower | quarter | $45 | $6.43/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | GDF: Flower | Tire Fire | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Lake St. Louis Lake St Louis · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Lake St Louis flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lake St Louis price: $8.29 per gram (middle of $6.29–$11.43). That works out to about $29.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Lake St Louis publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lake St Louis price data: cheapest weed in Lake St Louis, cheap ounces, Lake St Louis flower price index, Lake St Louis deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.