Cheap ounces in O'Fallon, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $120 — Farmer G - 28g Flower - Baby Yoda at Missouri Wild Alchemy ($4.29 per gram)
16 real 28g packages on O'Fallon menus · O'Fallon average $151.19 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Farmer G - 28g Flower - Baby Yoda Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Farmer G - 28g Flower - Super Boof Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Farmer G - 28g Flower - Rose Gold Runtz Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Farmer G - 28g Flower - Ghost OG Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The Solid by Standard Wellness - 28.3g Flower - Jungle Pie Flower | 28.3 g | $150 | $5.30/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Stability Growers - 28g Flower - Cream Pop Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - King Cherry #7 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - Island Blends #4 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - Chrome Dome #4 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Atta - 28g Flower - Bunny Runtz Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Atta - 28g Flower - Dirty Bananas Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Atta - 28g Flower - Grease Monkey Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Atta - 28g Flower - Pineapple Express Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Sinse - 28g Flower - Permanent Marker Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | GDF - 28g Flower - B Hope Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Local Cannabis Co. - 28g Flower - Curelato Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in O'Fallon
16 packages in this price band among the cheapest O'Fallon ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Farmer G - 28g Flower - Baby Yoda Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Farmer G - 28g Flower - Super Boof Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Farmer G - 28g Flower - Rose Gold Runtz Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Farmer G - 28g Flower - Ghost OG Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The Solid by Standard Wellness - 28.3g Flower - Jungle Pie Flower | 28.3 g | $150 | $5.30/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Stability Growers - 28g Flower - Cream Pop Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - King Cherry #7 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - Island Blends #4 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Gold Rush - 28g "B-Sides" Flower - Chrome Dome #4 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Atta - 28g Flower - Bunny Runtz Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Atta - 28g Flower - Dirty Bananas Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Atta - 28g Flower - Grease Monkey Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Atta - 28g Flower - Pineapple Express Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Sinse - 28g Flower - Permanent Marker Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | GDF - 28g Flower - B Hope Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Missouri Wild Alchemy O'Fallon · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in O'Fallon
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if O'Fallon has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average O'Fallon ounce: $151.19 across 16 listings, lowest $120.
- Average half ounce: $72.50.
- Average quarter: $50.10.
- Average eighth: $33.70.
See also the O'Fallon flower price index, cheapest flower per gram and O'Fallon deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.