Cheap ounces in Las Vegas, NV — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $55 — Prime Cannabis Green Crack Shake 28g at Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip ($1.96 per gram)
58 real 28g packages on Las Vegas menus · Las Vegas average $98.27 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Nevada city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Prime Cannabis Purple Goats Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | SUMMA - POISON GUSHERS - 1oz Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Euphoria Wellness Weed Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | STIIIZY Cherry Popperz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | STIIIZY Black Cherry Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | STIIIZY Cherry Popperz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Pheno Exotic | Blue Sunset Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pheno Exotic | Bullz Eye Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Las Vegas
15 packages in this price band among the cheapest Las Vegas ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Prime Cannabis Purple Goats Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | SUMMA - POISON GUSHERS - 1oz Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Euphoria Wellness Weed Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Las Vegas
19 packages in this price band among the cheapest Las Vegas ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | STIIIZY Cherry Popperz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | STIIIZY Black Cherry Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | STIIIZY Cherry Popperz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pheno Exotic | Blue Sunset Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pheno Exotic | Bullz Eye Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pheno Exotic | Pep Z Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pheno Exotic | Razberry Orgasm x Strawberry Truffle Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | STIIIZY Black Cherry Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | STIIIZY Black Label Sherbbles Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | STIIIZY Cherry Popperz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | STIIIZY London Purpz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | STIIIZY Orange Crush Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | STIIIZY Pink Champagne Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | STIIIZY Runtz Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | STIIIZY Stiiizy OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $90$11018% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Las Vegas
24 packages in this price band among the cheapest Las Vegas ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Core Gush Mints Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Core Peanut Butter Breath Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Core Gush Mints Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Core Peanut Butter Breath Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | AMA | Grapes & Cream POPCORN Flower | ounce | $124.99 | $4.46/g | Green Cannabis Co. Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | AMA | Grapes & Cream POPCORN Flower | ounce | $124.99 | $4.46/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | AMA | Grapes & Cream POPCORN Flower | ounce | $124.99 | $4.46/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Green | MAC-1 Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Green | Gush Mints Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Green | Apple Fritter Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Cannabis Co. Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Green | MAC-1 Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Cannabis Co. Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Green | Apple Fritter Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Green | Gush Mints Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Green | MAC-1 Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | LT Green | Blueberry Pancakes POPCORN Flower | ounce | $129.99 | $4.64/g | Green Dispensary Las Vegas · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Las Vegas
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Las Vegas has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Las Vegas ounce: $98.27 across 58 listings, lowest $55.
- Average half ounce: $60.73.
- Average quarter: $37.95.
- Average eighth: $32.74.
See also the Las Vegas flower price index, cheapest flower per gram and Las Vegas deals.
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.