Cheapest flower in Las Vegas, NV
Cheapest right now: CORE Jelly Cake Shake/Trim at The Sanctuary - #1 Cannabis Dispensary In Las Vegas — $25 ($1.79 per gram)
3,336 comparable flower listings at 21 Las Vegas dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CORE Jelly Cake Shake/Trim Flower | half ounce | $25 | $1.79/g | The Sanctuary - #1 Cannabis Dispensary In Las Vegas Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prime Cannabis Purple Goats Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | SUMMA - POISON GUSHERS - 1oz Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Euphoria Wellness Weed Dispensary Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Prime Cannabis Blue Venom Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Prime Cannabis Blue Venom Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | CORE Blue Diesel Shake/Trim Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | The Sanctuary - #1 Cannabis Dispensary In Las Vegas Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Prime Cannabis Blue Venom Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Prime Cannabis Green Crack Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | CORE Lemon Bars Shake/Trim Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | The Sanctuary - #1 Cannabis Dispensary In Las Vegas Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | CORE Peanut Butter Breath Shake/Trim Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | The Sanctuary - #1 Cannabis Dispensary In Las Vegas Las Vegas · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | &Shine Garlic Drip Ground Flower 7g Flower | quarter | $17.50$2530% off | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | &Shine Garlic Drip Ground Flower 7g Flower | quarter | $17.50$2530% off | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Treehouse NV | Tropicana Cherry Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Treehouse NV | Animal Sherb Mints Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | House Apples and Bananas Shake 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | House Blue Dashi Shake 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | House Blue Dashi Shake 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Core Lemon Bars Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | LAVI 93 Turbo Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | LAVI Pineapple Fizz Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Strip Las Vegas · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | LAVI Pineapple Fizz Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | LAVI 93 Turbo Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | THCDesign Tangie Frosting Whole Flower 14g Flower | half ounce | $40$6033% off | $2.86/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Western Ave Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Stiiizy | Gelatti Runtz Flower | half ounce | $40$5020% off | $2.86/g | Vegas Treehouse Las Vegas · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | &Shine VelcroZ Shake 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Curaleaf Dispensary Las Vegas Boulevard Las Vegas · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Las Vegas flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Las Vegas price: $7.14 per gram (middle of $3.57–$12.86). That works out to about $24.99 an eighth.
- 99.7% of priced flower listings in Las Vegas publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Las Vegas price data: cheapest weed in Las Vegas, cheap ounces, Las Vegas flower price index, Las Vegas deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.