Cheap ounces in Butler, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $160 — Blue Dreamish 28g at Evergreen Nature's Remedy ($5.71 per gram)
5 real 28g packages on Butler menus · Butler average $166.40 an ounce · typical flower $14.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dreamish 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ruby Violet 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Super Lemon G | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Golden Cream 28g Flower | each | $176 | $6.29/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb | Animal Cake | Flower 28G Simply Herb · Flower | each | $176 | $6.29/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Butler
5 packages in this price band among the cheapest Butler ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dreamish 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ruby Violet 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Super Lemon G | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Golden Cream 28g Flower | each | $176 | $6.29/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb | Animal Cake | Flower 28G Simply Herb · Flower | each | $176 | $6.29/g | Evergreen Nature's Remedy Butler · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Butler
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Butler has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Butler ounce: $166.40 across 5 listings, lowest $160.
- Average half ounce: $106.33.
- Average quarter: $75.81.
- Average eighth: $52.51.
See also the Butler flower price index, cheapest flower per gram and Butler deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.