Cheap ounces in Egg Harbor Township, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Bulbz Mixed Buds | 28g at City Leaves LLC ($3.57 per gram)
43 real 28g packages on Egg Harbor Township menus · Egg Harbor Township average $165.91 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bulbz Mixed Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Twice-Baked Biscotti Loaf I 28g I Mixed Buds I Unbranded Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Agent Z I 28g I Mixed Buds I Unbranded Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 28g - Flower - Hazbulla - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 28g - Flower - Blue Lobzter - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 28g - Ground Flower - Currency #7 - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 28g - Ground Flower - Cap Junky - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 28g - Ground Flower - Garlic Sauce - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | 28g - Ground Flower - Purple Panties - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Yeti 1oz Flower Purple Panties Yeti · Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dopamine | 28g Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 28g - Flower - Permanent Power - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 28g - Flower - Big League Choo - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 28g - Flower - Red Vynes - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | 28g - Flower - Hazbulla - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Bottomless Mints I 28g I Smalls I Find. Flower | ounce | $160 | $5.71/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Dream I 28g I Mixed Buds I Find. Flower | ounce | $180 | $6.43/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Asphalt OG I 28g I Mixed Buds I Find. Flower | ounce | $180 | $6.43/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Egg Harbor Township
3 packages in this price band among the cheapest Egg Harbor Township ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bulbz Mixed Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Twice-Baked Biscotti Loaf I 28g I Mixed Buds I Unbranded Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Agent Z I 28g I Mixed Buds I Unbranded Flower | ounce | $100 | $3.57/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Egg Harbor Township
40 packages in this price band among the cheapest Egg Harbor Township ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 28g - Flower - Hazbulla - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 28g - Flower - Blue Lobzter - Brute's Roots - MED Flower | ounce | $140.76 | $5.03/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g - Ground Flower - Currency #7 - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 28g - Ground Flower - Cap Junky - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 28g - Ground Flower - Garlic Sauce - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 28g - Ground Flower - Purple Panties - Yeti - REC Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Yeti 1oz Flower Purple Panties Yeti · Flower | ounce | $141.21 | $5.04/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dopamine | 28g Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | 28g - Flower - Permanent Power - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 28g - Flower - Big League Choo - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 28g - Flower - Red Vynes - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 28g - Flower - Hazbulla - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $150.99 | $5.39/g | Brute's Roots Egg Harbor Township · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bottomless Mints I 28g I Smalls I Find. Flower | ounce | $160 | $5.71/g | City Leaves LLC Egg Harbor Township · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Egg Harbor Township
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Egg Harbor Township has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Egg Harbor Township ounce: $165.91 across 43 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $117.18.
- Average quarter: $72.95.
- Average eighth: $42.20.
See also the Egg Harbor Township flower price index, cheapest flower per gram and Egg Harbor Township deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.