Cheap ounces in Gloucester City, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Unbranded Agent Z Mixed Buds 28g at BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City ($3.57 per gram)
10 real 28g packages on Gloucester City menus · Gloucester City average $187 an ounce · typical flower $14.29 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
Ounces $100 and under in Gloucester City
1 package in this price band among the cheapest Gloucester City ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded Agent Z Mixed Buds 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Gloucester City
9 packages in this price band among the cheapest Gloucester City ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ONLE The Soap Whole Buds 28g Flower | ounce | $160 | $5.71/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ONLE Watermelon Mint Whole Buds 28g Flower | ounce | $160 | $5.71/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy | The Soap | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ish Mac n Jack Whole Buds 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ish Motorbreath 15 Whole Buds 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Royal Smalls Citrus Haze Small Buds 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Ozone Garlic Cookies Popcorn 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ozone Mac 1 Small Buds 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ozone Sour Orange Small Buds 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | BluLight Cannabis Dispensary - Gloucester City Gloucester City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Gloucester City
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Gloucester City has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Gloucester City ounce: $187 across 10 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $152.
- Average quarter: $88.33.
- Average eighth: $52.59.
See also the Gloucester City flower price index, cheapest flower per gram and Gloucester City deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.