Cheap ounces in Neptune Township, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $190.50 — Savvy Zqueeze 28g Smalls at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($6.80 per gram)
14 real 28g packages on Neptune Township menus · Neptune Township average $208.36 an ounce · typical flower $13 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Zqueeze 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Guava Jam 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Modified Mackberry Moonshine 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Motorbreath 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Pastries 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Red Ropes 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Shotgun Wedding #10 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Cherry Punch 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Good Green Lemon Drip 28g Smalls Flower | ounce | $200.50 | $7.16/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Miss Grass Papaya Candy 28g Smalls Flower | ounce | $230.50 | $8.23/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | CROPS Gorilla Zkittlez 28g Flower Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Legend Afghani 28g Smalls Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Legend Blue Lemonade 28g Smalls Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | CROPS Dulce De Uva 28g Flower Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Neptune Township
14 packages in this price band among the cheapest Neptune Township ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Zqueeze 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Guava Jam 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Modified Mackberry Moonshine 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Motorbreath 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Pastries 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Red Ropes 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Shotgun Wedding #10 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Cherry Punch 28g Smalls Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Good Green Lemon Drip 28g Smalls Flower | ounce | $200.50 | $7.16/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Miss Grass Papaya Candy 28g Smalls Flower | ounce | $230.50 | $8.23/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | CROPS Gorilla Zkittlez 28g Flower Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Legend Afghani 28g Smalls Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Legend Blue Lemonade 28g Smalls Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | CROPS Dulce De Uva 28g Flower Flower | ounce | $240.50 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Neptune Township
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Neptune Township has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Neptune Township ounce: $208.36 across 14 listings, lowest $190.50.
- Average half ounce: $142.35.
- Average quarter: $84.02.
- Average eighth: $49.56.
See also the Neptune Township flower price index, cheapest flower per gram and Neptune Township deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.