Cheap ounces in Trenton, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $85.05 — Garlic Jam | Smalls | 28g at Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton ($3.04 per gram)
4 real 28g packages on Trenton menus · Trenton average $141.26 an ounce · typical flower $10.50 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Garlic Jam | Smalls | 28g LEGEND · Flower | each | $85.05$13537% off | $3.04/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Authorized Dealer | Animal Mint Cake | Flower | 28g Flower | each | $155 | $5.54/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ozone | PK Crasher | Flower | 28g Popcorn Flower | each | $160 | $5.71/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ozone | Garlic Cookies | Flower | Smalls | 28g Flower | each | $165 | $5.89/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Trenton
1 package in this price band among the cheapest Trenton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Garlic Jam | Smalls | 28g LEGEND · Flower | each | $85.05$13537% off | $3.04/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Trenton
3 packages in this price band among the cheapest Trenton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Authorized Dealer | Animal Mint Cake | Flower | 28g Flower | each | $155 | $5.54/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ozone | PK Crasher | Flower | 28g Popcorn Flower | each | $160 | $5.71/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ozone | Garlic Cookies | Flower | Smalls | 28g Flower | each | $165 | $5.89/g | Toke Lane Cannabis Dispensary - Trenton Trenton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Trenton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Trenton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Trenton ounce: $141.26 across 4 listings, lowest $85.05.
- Average half ounce: $84.04.
- Average quarter: $57.60.
- Average eighth: $40.88.
See also the Trenton flower price index, cheapest flower per gram and Trenton deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.