Cheap ounces in Sunland Park, NM — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $20 — P37 | Ocean Water | Special Shake at Prohibition 37 – Sunland Park ($0.71 per gram)
89 real 28g packages on Sunland Park menus · Sunland Park average $87.16 an ounce · typical flower $6 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Mexico city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | P37 | Ocean Water | Special Shake P37 · Flower | ounce | $20 | $0.71/g | Prohibition 37 – Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Nerdz | 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Forbidden Jack | 1oz Flower | ounce | $22 | $0.79/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Drewpiter OG | 28g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Black Maple | Big Buds | 3.5g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Drewpiter OG | 28g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Maple | Big Buds | 3.5g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tropical Haze (28G) - Shake Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Elevation 3789' Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | P37 | Barf Breath | Shake P37 · Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Prohibition 37 – Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Durban Poison | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grape Horchata Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Applescotti Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Grape Horchata Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lavender | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lemon Cherry Sherbert Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Da Snow Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Taylor Splift Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Durban Poison | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Lavender | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Da Snow Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Sunland Park
35 packages in this price band among the cheapest Sunland Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | P37 | Ocean Water | Special Shake P37 · Flower | ounce | $20 | $0.71/g | Prohibition 37 – Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Nerdz | 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Forbidden Jack | 1oz Flower | ounce | $22 | $0.79/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Drewpiter OG | 28g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Black Maple | Big Buds | 3.5g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Drewpiter OG | 28g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Maple | Big Buds | 3.5g Flower | ounce | $28.88$57.7650% off | $1.03/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tropical Haze (28G) - Shake Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Elevation 3789' Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | P37 | Barf Breath | Shake P37 · Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Prohibition 37 – Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Durban Poison | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grape Horchata Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Applescotti Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Grape Horchata Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lavender | 28g Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lemon Cherry Sherbert Flower | ounce | $46.21$57.7620% off | $1.65/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Sunland Park
15 packages in this price band among the cheapest Sunland Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hashios Flower | ounce | $66.02$82.5220% off | $2.36/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Paradiso Flower | ounce | $66.02$82.5220% off | $2.36/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hashios Flower | ounce | $66.02$82.5220% off | $2.36/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Paradiso Flower | ounce | $66.02$82.5220% off | $2.36/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Urban Wellness | Carbon Fiber | Flower | 3.5g Urban Wellness · Flower | ounce | $68.73$98.1930% off | $2.45/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Urban Wellness | Carbon Fiber | Flower | 3.5g Urban Wellness · Flower | ounce | $68.73$98.1930% off | $2.45/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Baked Chicken | 28gs Mylar l Da Snow Flower | ounce | $69.99 | $2.50/g | Cookies Weed Dispensary Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Baked Chicken | 28gs Mylar l Jokerz Candy Flower | ounce | $69.99 | $2.50/g | Cookies Weed Dispensary Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Marshmallow OG Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dosi Fighter Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Zushi Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Zookies Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Wedding Cake Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sandia Sunset Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Permanent Marker Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Top Crop Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Sunland Park
10 packages in this price band among the cheapest Sunland Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Urban Wellness | The Shakedown | Flower | 28g Urban Wellness · Flower | ounce | $78.55$98.1920% off | $2.81/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hippie Crasher Flower | ounce | $78.55$98.1920% off | $2.81/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hippie Crasher Flower | ounce | $78.55$98.1920% off | $2.81/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Urban Wellness | The Shakedown | Flower | 28g Urban Wellness · Flower | ounce | $78.55$98.1920% off | $2.81/g | Yerbaviva Sunland Park Cannabis Dispensary Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Animal Tsunami Flower | ounce | $80 | $2.86/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | DPF | Cheetah Piss | Flower | 28G Desert Peaks Farms · Flower | ounce | $80 | $2.86/g | Elevation 3789' Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GG 4 (Sour Dubb x Chocolate Diesel) Flower | ounce | $80 | $2.86/g | Elevation 3789' Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Atomic Cherry (28G) Flower | ounce | $80 | $2.86/g | Elevation 3789' Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Wedding Cake X Banana Buttercup 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sherb Cream Pie 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Sunland Park
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Sunland Park has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Sunland Park ounce: $87.16 across 89 listings, lowest $20.
- Average half ounce: $55.88.
- Average quarter: $44.03.
- Average eighth: $20.72.
See also the Sunland Park flower price index, cheapest flower per gram and Sunland Park deals.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.