Cheap ounces in Buffalo, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $54 — Rolling Green- Flower- Tangerine Dream (H) at Best Budz- Buffalo Dispensary ($1.93 per gram)
115 real 28g packages on Buffalo menus · Buffalo average $145.05 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rolling Green- Flower- Tangerine Dream (H) Flower | ounce | $54 | $1.93/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | MATTER | FLOWER | SCOTTIES CAKE | 28G | INDICA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MATTER | FLOWER | OMC | 28G | SATIVA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MATTER | FLOWER | LEMON CHERRY x Z ANIMAL | 28G | SATIVA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | MATTER | FLOWER | GARLICANE | 28G | INDICA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | SUPERFIRE - GRAPE GAS - FLOWER - 28G Flower | each | $94.99 | $3.39/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Smoakland X - Grape Ape - 28g Smoakland · Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | SMOAKLAND - Sour Diesel - Flower - 28g Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | The Plug Pack- Flower- Frosted Velvet (I) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Tropical Treats | Big Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Thai Sunrise | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | KNACK | FLOWER | LEMON JUNGLE | 28G | Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | KNACK | FLOWER | GELATO SUNSET | 28G | INDICA Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | FIND | FLOWER | WHITE HOT GUAVA | 28G | HYBRID Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | FIND | FLOWER | CRUSTY CRUSTACEAN | 28G | HYBRID Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | SmartBud | Sour Candy | Ground Flower | 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | East Leaf - Buffalo NYS LICENSED DISPENSARY Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Buffalo
1 package in this price band among the cheapest Buffalo ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rolling Green- Flower- Tangerine Dream (H) Flower | ounce | $54 | $1.93/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Buffalo
24 packages in this price band among the cheapest Buffalo ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MATTER | FLOWER | SCOTTIES CAKE | 28G | INDICA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | MATTER | FLOWER | OMC | 28G | SATIVA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MATTER | FLOWER | LEMON CHERRY x Z ANIMAL | 28G | SATIVA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MATTER | FLOWER | GARLICANE | 28G | INDICA Flower | ounce | $88.50 | $3.16/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | SUPERFIRE - GRAPE GAS - FLOWER - 28G Flower | each | $94.99 | $3.39/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Smoakland X - Grape Ape - 28g Smoakland · Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SMOAKLAND - Sour Diesel - Flower - 28g Flower | each | $99.99 | $3.57/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | The Plug Pack- Flower- Frosted Velvet (I) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Tropical Treats | Big Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Thai Sunrise | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | KNACK | FLOWER | LEMON JUNGLE | 28G | Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | KNACK | FLOWER | GELATO SUNSET | 28G | INDICA Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Buffalo
35 packages in this price band among the cheapest Buffalo ounces we're tracking today.
What an ounce costs in Buffalo
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Buffalo has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Buffalo ounce: $145.05 across 115 listings, lowest $54.
- Average half ounce: $98.64.
- Average quarter: $67.76.
- Average eighth: $39.94.
See also the Buffalo flower price index, cheapest flower per gram and Buffalo deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.