Cheap ounces in Ogdensburg, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $108.85 — BYG Cannabis | Flower | 28g | CALIFORNIA CANNON (I) at The Green Door Dispensary ($3.89 per gram)
5 real 28g packages on Ogdensburg menus · Ogdensburg average $141.31 an ounce · typical flower $6.79 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BYG Cannabis | Flower | 28g | CALIFORNIA CANNON (I) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BYG cannabis | Flower | 28g | SUNDAE STALLION (S) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BYG Cannabis | Flower | 28g | TROPICANNA CHERRY (S) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grape Gas | Big Buds | 28g matter. · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jelly Cake | Big Buds | 28g matter. · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Ogdensburg
5 packages in this price band among the cheapest Ogdensburg ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BYG Cannabis | Flower | 28g | CALIFORNIA CANNON (I) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BYG cannabis | Flower | 28g | SUNDAE STALLION (S) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BYG Cannabis | Flower | 28g | TROPICANNA CHERRY (S) Flower | each | $108.85 | $3.89/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grape Gas | Big Buds | 28g matter. · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jelly Cake | Big Buds | 28g matter. · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Green Door Dispensary Ogdensburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Ogdensburg
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Ogdensburg has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Ogdensburg ounce: $141.31 across 5 listings, lowest $108.85.
- Average half ounce: $77.50.
- Average quarter: $65.
- Average eighth: $31.76.
See also the Ogdensburg flower price index, cheapest flower per gram and Ogdensburg deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.