Cheap ounces in Woodstock, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $181 — Grocery - Blue Dream - Flower- 28g at Herbal Woodstock ($6.46 per gram)
5 real 28g packages on Woodstock menus · Woodstock average $226.20 an ounce · typical flower $9.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grocery - Blue Dream - Flower- 28g Flower | each | $181 | $6.46/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Nite Moon | Big Buds | 28g Flower | each | $203 | $7.25/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chem Valley Kush | Big Buds | 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GG4 | Big Buds | 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery - Novarine - Mixed Light Flower - 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Woodstock
5 packages in this price band among the cheapest Woodstock ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grocery - Blue Dream - Flower- 28g Flower | each | $181 | $6.46/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Nite Moon | Big Buds | 28g Flower | each | $203 | $7.25/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chem Valley Kush | Big Buds | 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GG4 | Big Buds | 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery - Novarine - Mixed Light Flower - 28g Flower | each | $249 | $8.89/g | Herbal Woodstock Woodstock · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Woodstock
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Woodstock has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Woodstock ounce: $226.20 across 5 listings, lowest $181.
- Average half ounce: $114.67.
- Average quarter: $58.25.
- Average eighth: $35.62.
See also the Woodstock flower price index, cheapest flower per gram and Woodstock deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.