Cheap ounces in Elyria, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $151.45 — HillFire | Chocoholic at Nirvana Dispensary - Elyria | Medical & Non-medical Dispensary ($5.35 per gram)
2 real 28g packages on Elyria menus · Elyria average $152.62 an ounce · typical flower $9.06 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HillFire | Chocoholic Flower | 28.3 g | $151.45$221.4532% off | $5.35/g | Nirvana Dispensary - Elyria | Medical & Non-medical Dispensary Elyria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | O'Dank | Lemon Cherry Sorbet Flower | 28.3 g | $153.78$241.7836% off | $5.43/g | Nirvana Dispensary - Elyria | Medical & Non-medical Dispensary Elyria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Elyria
2 packages in this price band among the cheapest Elyria ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HillFire | Chocoholic Flower | 28.3 g | $151.45$221.4532% off | $5.35/g | Nirvana Dispensary - Elyria | Medical & Non-medical Dispensary Elyria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | O'Dank | Lemon Cherry Sorbet Flower | 28.3 g | $153.78$241.7836% off | $5.43/g | Nirvana Dispensary - Elyria | Medical & Non-medical Dispensary Elyria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Elyria
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Elyria has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Elyria ounce: $152.62 across 2 listings, lowest $151.45.
- Average half ounce: $106.93.
- Average quarter: $45.44.
- Average eighth: $36.87.
See also the Elyria flower price index, cheapest flower per gram and Elyria deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.