Cheap ounces in Urbana, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $160 — BB 2.0 (H) Flower at Feel State Dispensary - Urbana ($5.65 per gram)
7 real 28g packages on Urbana menus · Urbana average $192.57 an ounce · typical flower $9.19 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BB 2.0 (H) Flower Flower | 28.3 g | $160 | $5.65/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Slurry Mints (I) Popcorn Flower Flower | 28.3 g | $187 | $6.61/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Scout Dawg OG Mixed Buds (H) Flower Flower | 28.3 g | $188 | $6.64/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Peach Dosi - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190 | $6.71/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon G - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190 | $6.71/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wedding Cake | 2.83g Flower | 28.3 g | $213 | $7.53/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hybrid | Popcorn Smalls | 28.3g Supply Brand · Flower | 28.3 g | $220 | $7.77/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Urbana
7 packages in this price band among the cheapest Urbana ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BB 2.0 (H) Flower Flower | 28.3 g | $160 | $5.65/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Slurry Mints (I) Popcorn Flower Flower | 28.3 g | $187 | $6.61/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Scout Dawg OG Mixed Buds (H) Flower Flower | 28.3 g | $188 | $6.64/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Peach Dosi - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190 | $6.71/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon G - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190 | $6.71/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wedding Cake | 2.83g Flower | 28.3 g | $213 | $7.53/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hybrid | Popcorn Smalls | 28.3g Supply Brand · Flower | 28.3 g | $220 | $7.77/g | Feel State Dispensary - Urbana Urbana · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Urbana
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Urbana has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Urbana ounce: $192.57 across 7 listings, lowest $160.
- Average half ounce: $97.55.
- Average quarter: $74.60.
- Average eighth: $37.08.
See also the Urbana flower price index, cheapest flower per gram and Urbana deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.