Cheap ounces in Arcadia, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $44.54 — The Daily Grind - Gelato 45 - Indica -Smalls 28g at Dispensary Near Me ($1.59 per gram)
6 real 28g packages on Arcadia menus · Arcadia average $49 an ounce · typical flower $3.18 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Daily Grind - Gelato 45 - Indica -Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Daily Grind - GG4 - Indica - Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Daily Grind - Gumbo - Indica - Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Daily Grind - Lemon Cherry Runtz - Hybrid - Smalls - 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | $65 Oz. - Glitter Bomb - Smalls Flower | each | $57.91 | $2.07/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | $65 Oz. - Kobe - Smalls Flower | each | $57.91 | $2.07/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Arcadia
4 packages in this price band among the cheapest Arcadia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Daily Grind - Gelato 45 - Indica -Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Daily Grind - GG4 - Indica - Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Daily Grind - Gumbo - Indica - Smalls 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Daily Grind - Lemon Cherry Runtz - Hybrid - Smalls - 28g Flower | each | $44.54 | $1.59/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Arcadia
2 packages in this price band among the cheapest Arcadia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | $65 Oz. - Glitter Bomb - Smalls Flower | each | $57.91 | $2.07/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | $65 Oz. - Kobe - Smalls Flower | each | $57.91 | $2.07/g | Dispensary Near Me Arcadia · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Arcadia
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Arcadia has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Arcadia ounce: $49 across 6 listings, lowest $44.54.
- Average half ounce: $42.07.
- Average quarter: $21.72.
- Average eighth: $12.41.
See also the Arcadia flower price index, cheapest flower per gram and Arcadia deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.