Cheap ounces in Grove, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $25 — Grizzly 28G Flower- Black Runtz at Green Culture Dispensary ($0.89 per gram)
32 real 28g packages on Grove menus · Grove average $62.42 an ounce · typical flower $3.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grizzly 28G Flower- Black Runtz Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grizzly Gumbo OG | Smalls | 28g Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grizzly 28G Flower- GG4 Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grizzly 28G Flower- Gelato 45 Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grizzly 28G Flower- Divine Mintz Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grizzly 28G Flower- Candy Gas Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | OMG Flower - Truffle Cake - 28G Flower | each | $39 | $1.39/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | OMG 28g. Small Buds - Dark Cherry Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | OMG 28g. Small Buds - Designer Runtz Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | OMG 28g. Small Buds - Super Blaze Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OMG 28g. Small Buds - Jobbie Tsunami Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | OMG 28g. Small Buds - Gas Pack Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | OMG 28g. Small Buds - Garlic Crusher Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Octane Mintz | Smalls | 28g Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | OMG 28g. Small Buds - Flavor Town Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | OMG 28g. Small Buds - Biker Berry Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | OMG 28g. Small Buds - Candy Cake Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | OMG 28g. Small Buds - Cherry 13 Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | BLUEBERRY DIESEL 28g $70 {OTD} Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | TARTZ 28 GR ($70 OTD) Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Grove
18 packages in this price band among the cheapest Grove ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grizzly 28G Flower- Black Runtz Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grizzly Gumbo OG | Smalls | 28g Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grizzly 28G Flower- GG4 Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grizzly 28G Flower- Gelato 45 Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grizzly 28G Flower- Divine Mintz Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grizzly 28G Flower- Candy Gas Flower | each | $25 | $0.89/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | OMG Flower - Truffle Cake - 28G Flower | each | $39 | $1.39/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | OMG 28g. Small Buds - Dark Cherry Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | OMG 28g. Small Buds - Designer Runtz Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | OMG 28g. Small Buds - Super Blaze Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OMG 28g. Small Buds - Jobbie Tsunami Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | OMG 28g. Small Buds - Gas Pack Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | OMG 28g. Small Buds - Garlic Crusher Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Octane Mintz | Smalls | 28g Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | OMG 28g. Small Buds - Flavor Town Flower | each | $50 | $1.79/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Grove
8 packages in this price band among the cheapest Grove ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BLUEBERRY DIESEL 28g $70 {OTD} Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | TARTZ 28 GR ($70 OTD) Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ROYAL GIRL SCOUT COOKIE 28g $70 {OTD} Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PURPLE STARFRUIT 28 GR ($70 OTD) Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GELATO SUNSET 28g $70 {OTD} Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GARLIC DELIGHT 28g $70 {OTD} Flower | each | $59.73 | $2.13/g | CannaJacks Dispensary Grove · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Oklafornia 28G Flower - Chardonnay Flower | each | $75 | $2.68/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Oklafornia 28G Flower - Klondike Flower | each | $75 | $2.68/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Grove
6 packages in this price band among the cheapest Grove ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Culture Premium Fower - Blueberry Sugar - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Culture Premium Fower - Aloha Sugar - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Culture Premium Fower - Rock Candy - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Green Culture Premium Fower - Molotov Cocktail - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Green Culture Premium Fower - Lemon Cherry Gelato - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Green Culture Premium Fower - Gross - 28G Flower | each | $125 | $4.46/g | Green Culture Dispensary Grove · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Grove
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Grove has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Grove ounce: $62.42 across 32 listings, lowest $25.
- Average half ounce: $58.82.
- Average quarter: $16.23.
- Average eighth: $15.24.
See also the Grove flower price index, cheapest flower per gram and Grove deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.