Cheap ounces in Harrisburg, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $105 — Shadowberry | 4.5g at Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg ($3.75 per gram)
50 real 28g packages on Harrisburg menus · Harrisburg average $168.32 an ounce · typical flower $7.60 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shadowberry | 4.5g Flower | ounce | $105 | $3.75/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Beach Haze | 4.5g Flower | ounce | $105 | $3.75/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 8" Bagel Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Honky Tonk OG Whole Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cowboy CAV Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find: 28g Flower (Tropical Circle) Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Celestial Encounter Whole Flower Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grape Dreams Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Datura Sherb Flower Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OG Kush Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Thundercracker Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Afternoon Delight #4 | Smalls | 28g RYTHM · Flower | ounce | $139.75$21535% off | $4.99/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | White Hot Guava Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Straw-Picanna Flower Flower | ounce | $147$21030% off | $5.25/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | INSA Grape Rntz Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | INSA GG4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | SeCHe Fruit Striped Lato Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Harrisburg
50 packages in this price band among the cheapest Harrisburg ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shadowberry | 4.5g Flower | ounce | $105 | $3.75/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Beach Haze | 4.5g Flower | ounce | $105 | $3.75/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 8" Bagel Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Honky Tonk OG Whole Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cowboy CAV Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find: 28g Flower (Tropical Circle) Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Celestial Encounter Whole Flower Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grape Dreams Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Datura Sherb Flower Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OG Kush Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Thundercracker Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Afternoon Delight #4 | Smalls | 28g RYTHM · Flower | ounce | $139.75$21535% off | $4.99/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | White Hot Guava Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Straw-Picanna Flower Flower | ounce | $147$21030% off | $5.25/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Harrisburg Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Harrisburg
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Harrisburg has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Harrisburg ounce: $168.32 across 50 listings, lowest $105.
- Average half ounce: $90.10.
- Average quarter: $51.37.
- Average eighth: $34.01.
See also the Harrisburg flower price index, cheapest flower per gram and Harrisburg deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.