Cheap ounces in Whitehall Township, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $117 — Some Pulp Flower at Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall ($4.18 per gram)
14 real 28g packages on Whitehall Township menus · Whitehall Township average $126.14 an ounce · typical flower $6 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Some Pulp Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Slow N Sweet Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Billy Ocean Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pineapple 99 Smalls Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tigers Milk | Smalls | 28g LEGEND · Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Durban Kush Smalls Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Silver Tip Flower Flower | ounce | $123.50$19035% off | $4.41/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Widow Smalls Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Celestial Encounter Whole Flower Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | GMO Smalls Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Thundercracker Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grape Dreams Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | White Hot Guava Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ocifer 1 Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Whitehall Township
14 packages in this price band among the cheapest Whitehall Township ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Some Pulp Flower Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Slow N Sweet Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Billy Ocean Smalls Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pineapple 99 Smalls Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tigers Milk | Smalls | 28g LEGEND · Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Durban Kush Smalls Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Silver Tip Flower Flower | ounce | $123.50$19035% off | $4.41/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Widow Smalls Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Celestial Encounter Whole Flower Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | GMO Smalls Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Thundercracker Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grape Dreams Flower Flower | ounce | $130$22041% off | $4.64/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | White Hot Guava Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ocifer 1 Flower Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Trulieve Medical Marijuana Dispensary Whitehall Whitehall Township · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Whitehall Township
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Whitehall Township has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Whitehall Township ounce: $126.14 across 14 listings, lowest $117.
- Average half ounce: $69.14.
- Average quarter: $40.10.
- Average eighth: $26.30.
See also the Whitehall Township flower price index, cheapest flower per gram and Whitehall Township deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.