Cheap ounces in Wynnewood, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $130.50 — Terrapin Key Lime Larry 28g Ground at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($4.66 per gram)
28 real 28g packages on Wynnewood menus · Wynnewood average $186.96 an ounce · typical flower $7.50 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Terrapin Key Lime Larry 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Organic Remedies Apple Frit 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Old Pal Frostburn Fuel 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Legend Deez Rntz 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SeChe T1 Stun Spore 28g Flower Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Green Durban Z 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green Giggle Gas 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Garlic Gloss 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Gelato 41 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | FIND Cowboy CAV 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy | Philly Special | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy Rocky Road 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy Red Mandarine 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy Ghost White 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strane Datura Sherb 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence Casey Jones 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (the) Essence Purple Octane x Jealousy 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (the) Essence Rotten Teeth 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | (the) Essence Yum Yum 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | matter. Cream Kush 28g Flower Flower | ounce | $199.50 | $7.13/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Wynnewood
28 packages in this price band among the cheapest Wynnewood ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Terrapin Key Lime Larry 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Organic Remedies Apple Frit 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Old Pal Frostburn Fuel 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Legend Deez Rntz 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SeChe T1 Stun Spore 28g Flower Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Green Durban Z 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green Giggle Gas 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Garlic Gloss 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Gelato 41 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | FIND Cowboy CAV 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy | Philly Special | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy Rocky Road 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy Red Mandarine 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy Ghost White 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strane Datura Sherb 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Wynnewood · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Wynnewood
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Wynnewood has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Wynnewood ounce: $186.96 across 28 listings, lowest $130.50.
- Average half ounce: $102.04.
- Average quarter: $53.84.
- Average eighth: $33.73.
See also the Wynnewood flower price index, cheapest flower per gram and Wynnewood deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.