Cheap ounces in Centralia, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $30 — Jack Herer | Big Buds | 28g at Uncle Ando's Wurld of Weed ($1.07 per gram)
32 real 28g packages on Centralia menus · Centralia average $144.50 an ounce · typical flower $8.21 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jack Herer | Big Buds | 28g Flower | each | $30 | $1.07/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sour Cough - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Dark and Stormy (H) - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gelato Cake - Flower - Bodega Buds - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Dolato - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Animal Face - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Candy Gas - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Jack & Coke | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | KM x Gelato - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Gelato 69 - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Gelato X - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Candy Heart - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Platinum | Granddaddy Purple | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Peanut Butter Breath - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | OG Chem | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Blue Candy - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Lemon Cherry Gelato - Flower - Purple Dragon - 28g Flower | each | $120 | $4.29/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | GMO-Si-Do - Flower - 50 Fold - 28g Flower | each | $150 | $5.36/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Blueberry - Flower - Green Haven - 28g Flower | each | $165 | $5.89/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Orange Push Pop - Flower - Green Haven - 28g Flower | each | $165 | $5.89/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Centralia
6 packages in this price band among the cheapest Centralia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jack Herer | Big Buds | 28g Flower | each | $30 | $1.07/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sour Cough - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Dark and Stormy (H) - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gelato Cake - Flower - Bodega Buds - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Dolato - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Animal Face - Flower - BB - 28g Flower | each | $48 | $1.71/g | Uncle Ando's Wurld of Weed Centralia · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Centralia
26 packages in this price band among the cheapest Centralia ounces we're tracking today.
What an ounce costs in Centralia
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Centralia has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Centralia ounce: $144.50 across 32 listings, lowest $30.
- Average half ounce: $70.88.
- Average quarter: $57.97.
- Average eighth: $31.69.
See also the Centralia flower price index, cheapest flower per gram and Centralia deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.