Cheap ounces in Covington, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $18.25 — Chill Billy Boys - Berry Cheesecake 28g at Marley 420 Recreational Marijuana ($0.65 per gram)
10 real 28g packages on Covington menus · Covington average $41.06 an ounce · typical flower $7.32 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chill Billy Boys - Berry Cheesecake 28g Flower | ounce | $18.25 | $0.65/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | ZKZ Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Trophy Wife Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | OG Chem | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Schwag Bag - Alaskan Thunderfuck 28g Flower | ounce | $32.85 | $1.17/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Medio - Monsterberry 28g Flower | ounce | $36.50 | $1.30/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | White Fire OG (WiFi OG) | 28g Flower | ounce | $48.75 | $1.74/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Blazed - Alaskan Thunder Fuck 28g Flower | ounce | $54.75 | $1.96/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Happy Nugs - Papaya 28g Flower | ounce | $54.75 | $1.96/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Platinum Reserve - Lodi Dodi 28g Flower | ounce | $91.25 | $3.26/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Covington
7 packages in this price band among the cheapest Covington ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chill Billy Boys - Berry Cheesecake 28g Flower | ounce | $18.25 | $0.65/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | ZKZ Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Trophy Wife Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | OG Chem | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $24.50 | $0.88/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Schwag Bag - Alaskan Thunderfuck 28g Flower | ounce | $32.85 | $1.17/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Medio - Monsterberry 28g Flower | ounce | $36.50 | $1.30/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | White Fire OG (WiFi OG) | 28g Flower | ounce | $48.75 | $1.74/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Covington
2 packages in this price band among the cheapest Covington ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blazed - Alaskan Thunder Fuck 28g Flower | ounce | $54.75 | $1.96/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Happy Nugs - Papaya 28g Flower | ounce | $54.75 | $1.96/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Covington
1 package in this price band among the cheapest Covington ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Platinum Reserve - Lodi Dodi 28g Flower | ounce | $91.25 | $3.26/g | Marley 420 Recreational Marijuana Covington · ★ 4.3 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Covington
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Covington has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Covington ounce: $41.06 across 10 listings, lowest $18.25.
- Average half ounce: $64.20.
- Average quarter: $40.18.
- Average eighth: $32.93.
See also the Covington flower price index, cheapest flower per gram and Covington deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.