Cheap ounces in Sequim, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $19.95 — Sour Diesel | Ground | 28g at Nature's Gifts ($0.71 per gram)
16 real 28g packages on Sequim menus · Sequim average $148.30 an ounce · typical flower $8.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Diesel | Ground | 28g Flower | ounce | $19.95 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Presidential Kush | Ground | 28g Flower | ounce | $19.99 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | POX Jealousy Miniz | OK Bodega Boyz · Flower | ounce | $45.99 | $1.64/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cenex | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Terpee Slurpee | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Hawaiian Golden Pineapple | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | High Society | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Ice Cream Cake | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Saint Lauruntz Flower 1g Ooowee · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Bluezz | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Candy MAC | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Gelato 41 | Flower | 28g Canna Organix · Flower | ounce | $171.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Artizen Cannabis | Jack Herer | Flower | 28g Artizen Cannabis · Flower | ounce | $219.99 | $7.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Crepe Ape | Big Buds | 28g Fire Bros. · Flower | ounce | $303.99 | $10.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Umami Bomb | Big Buds | 28g Fire Bros. · Flower | ounce | $303.99 | $10.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Sequim
3 packages in this price band among the cheapest Sequim ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Diesel | Ground | 28g Flower | ounce | $19.95 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Presidential Kush | Ground | 28g Flower | ounce | $19.99 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | POX Jealousy Miniz | OK Bodega Boyz · Flower | ounce | $45.99 | $1.64/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Sequim
13 packages in this price band among the cheapest Sequim ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cenex | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Terpee Slurpee | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Hawaiian Golden Pineapple | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | High Society | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Ice Cream Cake | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Saint Lauruntz Flower 1g Ooowee · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Bluezz | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Candy MAC | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Gelato 41 | Flower | 28g Canna Organix · Flower | ounce | $171.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Artizen Cannabis | Jack Herer | Flower | 28g Artizen Cannabis · Flower | ounce | $219.99 | $7.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Crepe Ape | Big Buds | 28g Fire Bros. · Flower | ounce | $303.99 | $10.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Umami Bomb | Big Buds | 28g Fire Bros. · Flower | ounce | $303.99 | $10.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Sequim
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Sequim has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Sequim ounce: $148.30 across 16 listings, lowest $19.95.
- Average half ounce: $85.66.
- Average quarter: $56.63.
- Average eighth: $34.73.
See also the Sequim flower price index, cheapest flower per gram and Sequim deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.