Cheapest flower in Sequim, WA
Cheapest right now: Sour Diesel | Ground | 28g at Nature's Gifts — $19.95 ($0.71 per gram)
67 comparable flower listings at 1 Sequim dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Washington city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Diesel | Ground | 28g Flower | ounce | $19.95 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Presidential Kush | Ground | 28g Flower | ounce | $19.99 | $0.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | POX Jealousy Miniz | OK Bodega Boyz · Flower | ounce | $45.99 | $1.64/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Static Shock | Rainy Days Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $14.99 | $4.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Pancakes A La Mode | Big Buds Flower | eighth | $14.99 | $4.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | ATF | Big Buds | 4g Flower | 4 g | $19.99 | $5/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Hawaiian Golden Pineapple | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Saint Lauruntz Flower 1g Ooowee · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Bluezz | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Candy MAC | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Ice Cream Cake | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Terpee Slurpee | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Cenex | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | High Society | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $142.99 | $5.11/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Truffle Shuffle | Big Buds | 14g Phat Panda · Flower | half ounce | $74.99 | $5.36/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Candy MAC SH | Big Buds | 14.17g Viking Cannabis · Flower | half ounce | $85.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Oil Tanker | Big Buds | 14g Viking Cannabis · Flower | half ounce | $85.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Oreoz IH | Big Buds | 14g Viking Cannabis · Flower | half ounce | $85.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Gelato 41 | Flower | 28g Canna Organix · Flower | ounce | $171.99 | $6.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Oreoz | Big Buds | 7g Viking Cannabis · Flower | quarter | $45.99 | $6.57/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Candy MAC | Big Buds | 7g Viking Cannabis · Flower | quarter | $45.99 | $6.57/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | High Society | Big Buds | 7g Viking Cannabis · Flower | quarter | $45.99 | $6.57/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Oil Tanker | Big Buds | 7g Viking Cannabis · Flower | quarter | $45.99 | $6.57/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Old School Lemons | Big Buds | 7g Viking Cannabis · Flower | quarter | $45.99 | $6.57/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Gelato 41 | Flower | 14g Canna Organix · Flower | half ounce | $94.99 | $6.79/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Gelato 41 | Flower | 7g Canna Organix · Flower | quarter | $47.99 | $6.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Oil Tanker | Big Buds | 3.5g Viking Cannabis · Flower | eighth | $25.99 | $7.43/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Old School Lemons | Big Buds | 3.5g Viking Cannabis · Flower | eighth | $25.99 | $7.43/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Candy MAC | Big Buds | 3.5g Viking Cannabis · Flower | eighth | $25.99 | $7.43/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Flower | Big Buds | 3.5g Gabriel · Flower | eighth | $26.99 | $7.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Artizen Cannabis | Jack Herer | Flower | 28g Artizen Cannabis · Flower | ounce | $219.99 | $7.86/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Artizen Cannabis | Caked Up | Smalls | 7g Artizen Cannabis · Flower | quarter | $56.99 | $8.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Artizen Cannabis | Jack Herer | Smalls | 7g Artizen Cannabis · Flower | quarter | $56.99 | $8.14/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Crotch Rocket Momma Chan Farms · Flower | 4 g | $32.95 | $8.24/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | The Glue | Flower | 3.5g Canna Organix · Flower | eighth | $28.99 | $8.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Dark Rainbow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $28.99 | $8.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Gelato 41 | Flower | 3.5g Canna Organix · Flower | eighth | $28.99 | $8.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Artizen Cannabis | Jack Herer | Flower | 3.5g Artizen Cannabis · Flower | eighth | $28.99 | $8.28/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Scooby Snacks | Big Buds | 3.5g DogHouse Farms · Flower | eighth | $33.99 | $9.71/g | Nature's Gifts Sequim · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Sequim flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sequim price: $8.14 per gram (middle of $5.11–$11.99). That works out to about $28.49 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Sequim publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sequim price data: cheapest weed in Sequim, cheap ounces, Sequim flower price index, Sequim deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.