Cheap ounces in Spokane Valley, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $50 — MOL Chocolope 28g 8340162731 F50|J19 at Cannabis & Glass ($1.79 per gram)
50 real 28g packages on Spokane Valley menus · Spokane Valley average $108.01 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MOL Chocolope 28g 8340162731 F50|J19 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MOL Rainbow Sherbet 28g 8475314924 F43|X17 Flower | ounce · 17-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MOL Mendo Breathe 28g 3139522832 F28|X28 Flower | ounce · 28-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MOL Chemdog 28g 6721833896 F29|H18 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dab'ums | Apple Sundae | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dab'ums | Fire Alien Strawberry | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | COW Granddaddy Purple 28g 51439 E13|X13 Flower | ounce · 13-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | COW Maui Wowie 28g 51198 F31|A32 Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | COW Pineapple Express 28g 51200 F35|X26 Flower | ounce · 26-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dab'ums | Grape Runtz | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Dream SH | 28g Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | FBF Pineapple Express 28g 46202 E2|X6 Flower | ounce · 6-pack | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | FBF Banana Jelly 28g 45622 F30|AOF Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Space Queen | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blueberry Pancakes I | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Dutch Berry | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mimosa S | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | WLC Gelato 28g 3702924732 E15|X1 Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Strawberry Fields | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | OG Chem | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Spokane Valley
4 packages in this price band among the cheapest Spokane Valley ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MOL Chocolope 28g 8340162731 F50|J19 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MOL Rainbow Sherbet 28g 8475314924 F43|X17 Flower | ounce · 17-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MOL Mendo Breathe 28g 3139522832 F28|X28 Flower | ounce · 28-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MOL Chemdog 28g 6721833896 F29|H18 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Spokane Valley
15 packages in this price band among the cheapest Spokane Valley ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dab'ums | Apple Sundae | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dab'ums | Fire Alien Strawberry | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | COW Granddaddy Purple 28g 51439 E13|X13 Flower | ounce · 13-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | COW Maui Wowie 28g 51198 F31|A32 Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | COW Pineapple Express 28g 51200 F35|X26 Flower | ounce · 26-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dab'ums | Grape Runtz | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Dream SH | 28g Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | FBF Pineapple Express 28g 46202 E2|X6 Flower | ounce · 6-pack | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | FBF Banana Jelly 28g 45622 F30|AOF Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Space Queen | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blueberry Pancakes I | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Dutch Berry | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mimosa S | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | WLC Gelato 28g 3702924732 E15|X1 Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strawberry Fields | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Spokane Valley
6 packages in this price band among the cheapest Spokane Valley ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OG Chem | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | PNG DJ Short Blueberry 28g 4728176267 G11|X30 Flower | ounce · 30-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PNG Jigglers 28g 6237709252 G8|X27 Flower | ounce · 27-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PNG Toranja 28g 4808521636 DOD3|BOHDOD Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | PNG Moonbow 28g 2848573901 G15|X18 Flower | ounce · 18-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | NMF Dutch Treat 28g 52087 F2|X14 Flower | ounce · 14-pack | $100 | $3.57/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Spokane Valley
25 packages in this price band among the cheapest Spokane Valley ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cleo | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Candy MAC | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Old School Lemons | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Orange Alibi | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | FRF Twinkiez 28g 6659196885 E14|J17 Flower | ounce | $107.90$16635% off | $3.85/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.90$16635% off | $3.85/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Block Berry S | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $118.30$18235% off | $4.22/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Cherries | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $118.30$18235% off | $4.22/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Gorilla Glue Small Buds 28g Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Joe's 420 RX LLC Spokane Valley · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | BDB Honey Banana 28g 4001474955 F7|C17 Flower | ounce | $151 | $5.39/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Platinum | Trophy Wife | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $151 | $5.39/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | BDB V6 Haze 28g 50687 F44|B17 Flower | ounce | $151 | $5.39/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | BDB Pineapple Kush 28g 1436451667 F24|AOF Flower | ounce | $151 | $5.39/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | BDB Romulan 28g 47680 F45|C18 Flower | ounce | $151 | $5.39/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | ZOZ Honeydew 28g 8576134618 E6|AOF Flower | ounce | $161 | $5.75/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Spokane Valley
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Spokane Valley has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Spokane Valley ounce: $108.01 across 50 listings, lowest $50.
- Average half ounce: $101.69.
- Average quarter: $41.
- Average eighth: $32.74.
See also the Spokane Valley flower price index, cheapest flower per gram and Spokane Valley deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.