Cheapest flower in Spokane Valley, WA
Cheapest right now: MOL Chocolope 3.5g 6902224799 C4.1|G3 at Cannabis & Glass — $5 ($1.43 per gram)
262 comparable flower listings at 2 Spokane Valley dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Washington city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MOL Chocolope 3.5g 6902224799 C4.1|G3 Flower | eighth | $5 | $1.43/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MOL Chocolope 28g 8340162731 F50|J19 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MOL Mendo Breathe 28g 3139522832 F28|X28 Flower | ounce · 28-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MOL Rainbow Sherbet 28g 8475314924 F43|X17 Flower | ounce · 17-pack | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MOL Chemdog 28g 6721833896 F29|H18 Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dab'ums | Fire Alien Strawberry | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dab'ums | Grape Runtz | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | COW Granddaddy Purple 28g 51439 E13|X13 Flower | ounce · 13-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | COW Maui Wowie 28g 51198 F31|A32 Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | COW Pineapple Express 28g 51200 F35|X26 Flower | ounce · 26-pack | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Dab'ums | Apple Sundae | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $51 | $1.82/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | FBF Pineapple Express 28g 46202 E2|X6 Flower | ounce · 6-pack | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Blue Dream SH | 28g Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | FBF Banana Jelly 28g 45622 F30|AOF Flower | ounce | $56 | $2/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Dutch Berry | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Blueberry Pancakes I | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | WLC Gelato 28g 3702924732 E15|X1 Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mimosa S | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Space Queen | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Strawberry Fields | Big Buds | 28g Flower | ounce | $74 | $2.64/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | OG Chem | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MOL Chemdog 3.5g 5291770245 D32.1|M11 Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | COW Sour Pebbles 3.5g 52777 C9.2|A25 Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | MOL Mendo Breathe 3.5g 9602760144 D7.2|E2 Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MOL Rainbow Sherbet 3.5g 3508089644 B12.1|AOF Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | COW Gods Gift 3.5g 5952333646 C20.2|G4 Flower | eighth | $11 | $3.14/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | PNG Jigglers 28g 6237709252 G8|X27 Flower | ounce · 27-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | PNG Toranja 28g 4808521636 DOD3|BOHDOD Flower | ounce | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | PNG Moonbow 28g 2848573901 G15|X18 Flower | ounce · 18-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | PNG DJ Short Blueberry 28g 4728176267 G11|X30 Flower | ounce · 30-pack | $99 | $3.54/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | NMF Dutch Treat 28g 52087 F2|X14 Flower | ounce · 14-pack | $100 | $3.57/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Candy MAC | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Orange Alibi | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Cleo | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Old School Lemons | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.25$16535% off | $3.83/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | FRF Twinkiez 28g 6659196885 E14|J17 Flower | ounce | $107.90$16635% off | $3.85/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $107.90$16635% off | $3.85/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Block Berry S | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $118.30$18235% off | $4.22/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | White Cherries | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $118.30$18235% off | $4.22/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Oreoz IH | Big Buds | 14g Viking Cannabis · Flower | half ounce | $64.35$9935% off | $4.60/g | Cannabis & Glass Spokane Valley · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Spokane Valley flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Spokane Valley price: $8.57 per gram (middle of $3.54–$12.86). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Spokane Valley publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Spokane Valley price data: cheapest weed in Spokane Valley, cheap ounces, Spokane Valley flower price index, Spokane Valley deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.