Cheap ounces in Morgantown, WV — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $166.25 — Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($5.94 per gram)
6 real 28g packages on Morgantown menus · Morgantown average $219.58 an ounce · typical flower $10.02 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every West Virginia city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls Flower | ounce | $166.25 | $5.94/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy G Purps 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Royal Wedding 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Strawberry Guava 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Sunset Scout 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy The Soap 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Morgantown
6 packages in this price band among the cheapest Morgantown ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls Flower | ounce | $166.25 | $5.94/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy G Purps 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Royal Wedding 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Strawberry Guava 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Sunset Scout 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy The Soap 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Morgantown
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Morgantown has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Morgantown ounce: $219.58 across 6 listings, lowest $166.25.
- Average half ounce: $125.97.
- Average quarter: $66.87.
- Average eighth: $41.39.
See also the Morgantown flower price index, cheapest flower per gram and Morgantown deals.
Prices come from licensed West Virginia dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.