Cheapest flower in Morgantown, WV
Cheapest right now: Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $166.25 ($5.94 per gram)
77 comparable flower listings at 2 Morgantown dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every West Virginia city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls Flower | ounce | $166.25 | $5.94/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Highlander Farms Meemaws Mothballs 7g Flower Flower | quarter | $53.25 | $7.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Highlander Farms Hunters Green 14g Flower Flower | half ounce | $108.25 | $7.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy GRND The Soap 14g Ground Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy GRND G Purps 14g Ground Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy GRND Royal Wedding 14g Ground Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy GRND Yum Yum 14g Ground Flower | half ounce | $110.25 | $7.88/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy G Purps 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Sunset Scout 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy Royal Wedding 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy The Soap 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy Strawberry Guava 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Highlander Farms Cooper's Cough 7g Flower Flower | quarter | $58.25 | $8.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | The Frapple | Smalls | 3.5g Greenlight · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | NewLeaf Express Morgantown Morgantown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Highlander Farms Big Sour Sandy 14g Flower Flower | half ounce | $120.25 | $8.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy GRND The Soap 7g Ground Flower | quarter | $60.25 | $8.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | G Purps [7g] Shake Savvy · Flower | quarter | $60.25 | $8.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy GRND Yum Yum 7g Ground Flower | quarter | $60.25 | $8.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Savvy GRND Royal Wedding 7g Ground Flower | quarter | $60.25 | $8.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Savvy GRND Purpentine 7g Ground Flower | quarter | $60.25 | $8.61/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Savvy Royal Wedding 14g Flower Flower | half ounce | $125.25 | $8.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Savvy Sunset Scout 14g Flower Flower | half ounce | $125.25 | $8.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Savvy Tangie Skunk 14g Flower Flower | half ounce | $125.25 | $8.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Savvy The Soap 14g Flower Flower | half ounce | $125.25 | $8.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Savvy Strawberry Guava 14g Smalls Flower | half ounce | $125.25 | $8.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Greenlight Durban Sunset 14g Flower Flower | half ounce | $130.25 | $9.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Savvy Fresh Powder 7g Smalls Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Savvy Royal Wedding 7g Flower Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Savvy Sunset Scout 7g Flower Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Savvy | Purpentine | Big Buds | [7g] Savvy · Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy Black Garlic 7g Flower Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Savvy The Soap 7g Flower Flower | quarter | $65.25 | $9.32/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Mercy Flower | gram | $10 | $10/g | NewLeaf Express Morgantown Morgantown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Black Maple ITF Flower | eighth | $35 | $10/g | NewLeaf Express Morgantown Morgantown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Strane Stash Golden Pineapple 7g Flower Flower | quarter | $70 | $10/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Gator Breath | Big Buds | 14g Strane · Flower | half ounce | $140.25 | $10.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Strane Guava Tart 14g Flower Flower | half ounce | $140.25 | $10.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Frosted Jungle | Big Buds | 14g Strane · Flower | half ounce | $140.25 | $10.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Strane Lemon Maraschino 14g Flower Flower | half ounce | $140.25 | $10.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Super Gremlin | Flower 14g Strane · Flower | half ounce | $140.25 | $10.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Morgantown · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Morgantown flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Morgantown price: $10.02 per gram (middle of $8.22–$12.93). That works out to about $35.07 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Morgantown publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Morgantown price data: cheapest weed in Morgantown, cheap ounces, Morgantown flower price index, Morgantown deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed West Virginia dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.